دانشنامه فرزند

خودارضایی در کودکان
خودارضایی

دانشنامه فرزند: یک موضوع مهم که در آموزش مراقبت های جنسی به کودکان مطرح است برخورد با کنجکاوی کودک می باشد. این کنجکاوی می تواند نسبت به بدن خودش باشد که ممکن است با لمس کردن یا تمایل به برهنه بودن یا حتی خودارضایی بروز پیدا کند.

نیمی از کودکان که اغلب دختران هستند در زندگی کودکانه خود، خودارضایی دارند. همان طور که فرزند شما در اوایل تولد دست و به مرور سایر اعضای بدن خود را کشف می کند، بعد از مدتی به خصوص زمانی که دیگر از پوشک گرفته شده قسمتی از بدن خود را کشف می کند که اتفاقا با دست زدن به آن احساس عجیبی پیدا می کند. در چنین مواقعی شما اصلا نباید توجه خاصی به این موضوع نشان دهید. زمانی که شما می خواهید فرزندتان را از کاری نهی کنید، در صورتی که آن کار خطری برای کودک ندارد بهترین راه بی توجهی است و بعد از آن باید حواس فرزندتان را به موضوعی دیگر پرت کنید. ممکن است فرزند شما اغلب در زمان خواب این کار را انجام دهد یا زمان هایی که دچار استرس است و یا زمانی که حوصله اش سر رفته تنها راه، پرت کردن حواس کودک است. تنبیه، تهدید و دعوا تنها باعث تقویت این کار در فرزند تان می شود.

فرزند شما باید روز شادی داشته باشد که نه وقت و نه توان و انرژی برای این کار را داشته باشد. کودکی که زیاد تلویزیون می بیند، نمی تواند بدنش را قبل از خواب آرام کند و یا محیط مناسبی در خانه ندارد ممکن است در انجام این کار زیاده روی کند. پس شما باید بدانید این امر در اکثر کودکان امری طبیعی است و به مرور رفع می شود، اما اگر سن فرزندتان از چهار سالگی گذشت و خودارضایی همچنان ادامه داشت بهتر است با مشاور در این باره مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...