دانشنامه فرزند

مبانی خواب کودک: از هجده تا بیست و چهار ماهگی

دانشنامه فرزند: داشتن احساس نگرانی و عدم امنیت در این مرحله سنی کودک، بخش طبیعی از روند رشد اوست. یکی از بهترین کار هایی که می توانید در این راستا انجام دهید، مصمم بودن در اجرای برنامه هایی است که برای خواب او در نظر گرفته اید.

الگوی خواب

در هجده ماهگی، الگوی خواب کودک قدری تغییر می کند. او هم چنان باید 11 ساعت در شب بخوابد اما دوبار چرت زدن در روز برایش زیاد است و یک بار چرت زدن در بعد از ظهر حدود سه ساعت کافی است. اگر کودک شما تا پایان یک سالگی خود تمایلی به کم کردن 2 بار چرت روزانه اش ندارد با او مبارزه نکنید.

ایجاد عادات خوب برای خواب کودک

ممکن است تا قبل از سه سالگی فرزند تان تصمیم بگیرید تخت کوچک او را با یک تخت بزرگ تر تعویض نمایید. انجام این کار سن دقیقی ندارد و کاملا بسته به تصمیم شما است. اگر تصمیم به انجام چنین کاری گرفته اید بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • مطمئن شوید که زمان این انتقال فرا رسیده است اگر کودک هنوز این آمادگی را ندارد و علایقی برای ماندن در تخت دوران کودکی خود دارد و یا به تازگی او را به مهد کودک برده اید، کار تان را به تعویق بیندازید تا به شرایط جدید عادت کند.

  • درباره تخت جدید با او صحبت نمایید این انتقال را یک باره انجام ندهید و ابتدا آمادگی ذهنی لازم را در کودک ایجاد نمایید. برای مثال با او در مورد دوستانش که در تخت بزرگ می خوابند صحبت کنید.

  • اجازه دهید با تخت خود آشنا شود می توانید مدتی قبل از آن که بخواهد شب ها در تخت جدید بخوابد روی آن بازی کند و یا روز ها در آن بخوابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...