دانشنامه فرزند

مناسب ترین شیر برای کودک نوپا
شیر

دانشنامه فرزند: تا یک سالگی کودک، دادن شیر گاو به او ممنوع است اما از بعد از یک سالگی می توانید در فنجان به او شیر گاو بدهید. حالا ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که شیر کم چرب باید به کودک بدهیم یا پر چرب؟

اگر فرزند شما اضافه وزن دارد یا سابقه خانوادگی چاقی، بیماری قلبی و فشار خون دارید بهتر است شیر کم چرب را انتخاب کنید. در هر صورت بهتر است مقدار مصرفی شیر کودک را نهایت به 0.7 تا 1 لیتر محدود نمایید.

اگر فرزند شما طعم شیر گاو را دوست ندارد بهتر است از راهکارهای خلاقانه کمک بگیرید. در ابتدا شیر گاو را با شیری که قبلا می خورده مخلوط کنید و به مرور درصد شیر گاو را بیشتر کنید. شاید علت عدم علاقه کودک به شیر گاو دمای آن باشد، پس شیر با دماهای مختلف را امتحان کنید. می توانید مقداری شیر را با میوه مورد علاقه کودک مخلوط کنید تا عطر، طعم، رنگ و بافت آن را تغییر دهد.

اگر هیچ راهکاری موثر واقع نشد و فرزند شما علاقه ای به نوشیدن شیر نشان نداد مطمئن شوید که چربی های سالم را از منابع دیگری دریافت کند، همچنین ویتامین D را از مصرف مولتی ویتامین و کلسیم را از غذاهایی نظیر نان های لبنیاتی یا غنی شده از کلسیم، آب پرتقال و غلات دریافت کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...