دانشنامه فرزند

آماده شدن کودک برای بیرون رفتن
تربیت کودک

دانشنامه فرزند: از لحظه ای که از خواب بیدار می شوید تا شب که می خواهید بخوابید کلی کار دارید و وقت تان محدود است. اگر بخواهید در هنگام انجام کارها، فرزندتان را که مشغول بازی است با خود همراه کنید احتمالا به موقع به هیچ کاری نمی رسید. پس چه باید کرد؟

هنگامی که فرزند شما غرق در بازی است اگر از او در خواست کنید که آماده بیرون رفتن شود او نمی تواند همان لحظه بازی اش را متوقف کند و با شما همراه شود. او برای به اتمام رساندن فعالیتی که در حال انجام آن است نیاز به زمان دارد، پس اگر می خواهید سر ساعت خاصی از خانه خارج شوید باید زودتر به فرزندتان اطلاع دهید. مثلا «عزیزم 5 دقیقه دیگر باید آماده شوی تا از خانه بیرون برویم». اگر احتمال می دهید در زمان مقرر نمی تواند بازی خود را تمام کند کنارش بنشینید و با کمی خلاقیت بازی را به پایان برسانید. اگر او را با اسباب بازی هایش تنها بگذارید احتمال دارد وسیله ای توجه او را جلب کند و مجدد سرگرم شود.

نمی توانید از یک کودک نوپا انتظار داشته باشید پا به پای شما قدم بردارد و نسبت به محیط اطرافش بی توجه باشد. برای کودک نوپایی که به نسبت شما خیلی به سطح زمین نزدیک تر است همه چیز جذاب می باشد و می خواهد تک تک برگ ها را زیر پا له کند و یا هر سنگی را با دقت تماشا کند. اگر شما به او بگویید که عجله دارید یا بر سرش فریاد بزنید نمی تواند کمکی بکند. اگر عجله دارید شاید بهتر باشد از کالسکه استفاده کنید و اگر اجازه می دهید در کنار شما گام بردارد باید این اجازه را هم بدهید بدون آن که عجله ای در کار باشد برای کشف ناشناخته ها زمان بگذارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...