دانشنامه فرزند

تاثیر سن خانم ها بر قدرت باروری
قدرت باروری

دانشنامه فرزند: در بدن هر دختری در دوران جنینی 6 تا 7 میلیون سلول پیش ساز تخمک گذاری وجود دارد و زمانی که جنین به مرحله تولد می رسد این میزان به 1 الی 2 میلیون کاهش می یابد. میزان این سلول های پیش ساز تخمک همیشه رو به کاهش است و زمانی که دختری به سن بلوغ می رسد تعداد این سلول ها به 300 هزار تا خواهد رسید.

سن یائسگی در افراد مختلف متفاوت است از سن 46 سالگی انتظار داریم تعداد تخمک ها کم شود و فرد به سمت یائسگی برود اما برای برخی ها زودتر و گاهی دیرتر رخ می دهد. در صورتی که این اتفاق در سنین زیر چهل سال اتفاق بیفتد به آن یائسگی زودرس می گوییم.

هر چقدر که سن افزایش پیدا می کند علاوه بر تعداد، کیفیت تخمک ها نیز کاهش می یابد. به عبارت دیگر احتمال سقط جنین افزایش می باید یعنی حتی ممکن است لانه گزینی اتفاق بیفتد، اما چون تخمک کیفیت خوبی ندارد جنین با کیفیتی تشکیل نشود و در نهایت منجر به سقط جنین شود. کیفیت تخمک ها تا سن 35 سالگی در بهترین حالت می باشد و پس از این سن به مرور کاهش می یابد به طوری که در سن 45 سالگی تا 50 درصد تخمک ها و از 45 سالگی به بعد حتی تا 100 درصد تخمک ها هم کیفیت شان از بین می رود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...