دانشنامه فرزند

بهترین روش تربیتی چیست؟
تربیت

دانشنامه فرزند: هر کودکی با یک سری خصوصیات اخلاقی متولد می شود مثلا کودکی ذاتا آرام است و کودکی دیگر حساس و زودرنج می باشد، اما جدا از همه این ها روش تربیتی ما به عنوان والدین نقش زیاد و پررنگی در تشکیل شخصیت فرزندمان در آینده دارد.

احتمالا شما و همسرتان عادت های بد و ناپسندی دارید که باعث آزار اطرافیان می شود ولی تغییر برای شما در این سن دشوار می باشد اما شخصیت یک کودک تا قبل از هفت سالگی مانند خمیر بازی منعطف است و بر اساس رفتار ما می تواند شکلی زیبا یا زشت به خود بگیرد. اگر می خواهید والد خوبی باشید و در آینده فرزند با اخلاقی را تحویل جامعه دهید باید نیازهای فرزندتان را در هر سنی بشناسید و بر اساس آن ها رفتار کنید. ممکن است غرایز انسانی در تولید مثل به شما کمک کند اما برای تربیت صحیح یک کودک شما نیازمند مطالعه در این زمینه هستید.

دانش خود را در مورد نیازهای سنی کودک تان بالا ببرید و عکس العمل های صحیح را بشناسید. اگر تبدیل به غلام حلقه به گوش فرزندتان شوید به این معنی نیست که پدر یا مادر خوبی هستید. شما به عنوان بزرگ تر باید صلاح فرزندتان را بشناسید و به وی در شناخت مسیر درست و غلط یاری رسانید. اگر می دانید بستن کمربند ایمنی برای فرزند شما لازم است هیچ وقت به خاطر گریه و بدخلقی فرزندتان راضی به زیر پا گذاشتن قوانین نشوید.

خانه شما باید قوانین خودش را داشته باشد و همه مستلزم به اجرای قوانین هستند. قوانین را متناسب با سن فرزندتان وضع کنید و توقع بی جا از وی نداشته باشید. هر قانونی را وضع نکنید ولی اگر قانونی را مطرح کردید بر آن پایبند بمانید و از حرف خود کوتاه نیایید. فرزند شما باید بیاموزد به قوانین کوچک در خانه احترام بگذارد تا در آینده بتواند با قوانین مدرسه و شهر کنار بیاید. اگر خانه شما بدون هیچ قانونی باشد و فرزند شما بدون هیچ محدودیتی رشد کند در آینده و با حضور در جوامع قانونمند مثل مدرسه، دانشگاه، محل کار و ... به مشکل بر می خورد.

برای این که والدین قاطعی باشید و بر قوانین وضع شده پایبند بمانید نیاز به خشم و عصبانیت و تنبیه بدنی ندارید، شما باید در عین اقتدار، مهربان و مثبت اندیش باشید. فرزند شما باید بداند که عاشقش هستید و هیچ چیزی نمی تواند از دوست داشتن شما بکاهد، اما در عین حال باید بداند قوانینی که وضع شده چه هستند و سرپیچی از هر کدام چه پیامدی را در پیش دارد. در این صورت می توانید بهترین تربیت را داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...