دانشنامه فرزند

آموزش نظافت و پاکیزگی به کودک
نطافت کودک

دانشنامه فرزند: این که فرزندتان به اندازه شما به نظافت و پاکیزگی اهمیت نمی دهد امری طبیعی است، شما باید این موضوع را نیز مانند سایر مسائل به فرزندتان بیاموزید و به عنوان عادت پسندیده در او نهادینه سازید.

  • کلیدی ترین نکته در آموزش نظافت به کودک، رعایت بهداشت از سمت خود شماست، هنگامی که از خواب برمی خیزید، قبل از صرف غذا، بعد از بازگشت به منزل دست های خود را بشویید و از فرزندتان بخواهید شما را همراهی کند. شما باید الگوی فرزندتان باشید در غیر این صورت نمی توانید از وی توقعی داشته باشید.

  • محیط دستشویی و حمام را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید، از صابون های خوشبو با شکل ها و طرح های جذاب استفاده کنید. حوله های رنگی را در دسترس او قرار دهید تا خودش به راحتی بتواند استفاده کند.

  • هنگام شست و شو به دمای آب توجه کنید، خیلی داغ یا خیلی سرد نباشد. همچنین نباید فضای حمام و دستشویی در زمستان سرد باشد.

  • از کتاب داستان هایی که پیرامون این موضوع می باشد برای کودک تهیه کنید و برایش بخوانید.

  • رفتارهای مثبت فرزندتان را تشویق کرده و او را تمسخر نکنید، به او نگویید: «اصلا صورتت رو شستی؟» بلکه واضح و صریح بگویید برو صورتت را بشوی. در انجام فعالیت های اینچنینی عجله یا اعمال خشونت نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «حمام و نظافت» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...