دانشنامه فرزند

عوارض جانبی واکسن آنفولانزا
واکسن آنفولانزا

دانشنامه فرزند: بسیاری از افراد از ترس اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا منجر به بروز بیماری در آن ها شود از تزریق اجتناب می ورزند اما مهم است که بدانید این واکسن موجب بروز بیماری نخواهد شد. واکسن حاوی ویروس آنفلوآنزای مرده است و به اندازه ای قوی نیست که باعث ایجاد بیماری شود.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله همه چیز درباره آنفولانزا رجوع نمایید.

با وجود این ممکن است عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن آنفلوآنزا را تجربه کنید. این عوارض جانبی اغلب خفیف هستند و تنها پس از مدت زمان کوتاهی بهبود می یابند. عوارض جانبی تزریق واکسن آنفلوآنزا بسیار کمتر از عوارضی است که بیماری آنفلوآنزا می تواند برای شما ایجاد کند. شایع ترین عوارض جانبی واکسن آنفلوآنزا عبارتند از:

  • درد در محل تزریق واکسن
  • تب با درجه پایین پس از تزریق واکسن
  • بدن درد خفیف

هر عارضه جانبی ای که رخ دهد نهایتا یک الی دو روز بهبود آن طول می کشد. بسیاری از افراد ممکن است هیچ کدام از این علائم را تجربه نکنند. در موارد بسیار نادر برخی از افراد با تزریق واکسن دچار واکنش آلرژیک می شوند. اگر قبلا به هر گونه دارو یا واکسن حساسیت داشته اید حتما پیش از تزریق با پزشک خود در میان بگذارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...