دانشنامه فرزند

تکنیک های تنفسی در بارداری
تنفس

دانشنامه فرزند: در دوران بارداری با رشد جنین درون شکم شما به ریه ها فشار وارد می شود، به همین دلیل ممکن است تنفس برای شما دشوار شود. نفس های تان خیلی سریع و با فاصله کمتر و سطحی تر خواهد شد. به همین دلیل شما باید تکنیک های تنفسی را آموزش ببینید.

تکنیک های تنفسی در مراحل مختلف زایمان متفاوت است. به عنوان مثال در زمانی که دردهای زایمان به اوج خود می رسد شما باید تنفس را از طریق قفسه سینه و تند تند به حالت فوت کردن انجام دهید و در لحظه ای که دردها کاهش می یابد تکنیک تنفس شکمی انجام می شود که بدن شما به آرامش برسد.

تنفس در حالت عادی از طریق قفسه سینه انجام می شود اما شما در طول بارداری بهتر است برای رساندن اکسیژن بیشتر به جنین و رسیدن به آرامش از تکنیک تنفس شکمی استفاده کنید. تکنیک به این صورت است که دست خود را روی شکم تان قرار می دهید، از طریق بینی یک نفس عمیق می کشید به طوری که بزرگ شدن شکم خود را احساس کنید. سپس با انقباض عضلات شکم خود تمام نفس را به بیرون بدهید. بهتر است در ذهن تان هنگام عمل دم تا عدد 3 و برای بازدم تا عدد 4 بشمارید. اگر این کار برای شما سخت است برای شروع می توانید دم را تا 2 و بازدم را تا 3 بشمارید و این کار را 10 بار تکرار کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...