دانشنامه فرزند

درمان واریکوسل
واریکوسل

دانشنامه فرزند: واریکوسل به معنی واریس رگ های بیضه، یعنی گشادی عروق و وریدهای بیضه است. واریکوسل یکی از شایع ترین علل ناباروری در مردان می باشد.

واریکوسل درمان چندانی ندارد، یعنی دارویی وجود ندارد که بتواند واریکوسل مرد را برطرف سازد. در مواردی این بیماری نیاز به جراحی دارد. در صورتی که واریکوسل واضح باشد و در آزمایش اسپرم ایجاد مشکل کند و باروری فرد را دچار اختلال سازد جراحی پیشنهاد می شود.

واریکوسل علاوه بر ایجاد ناباروری در مردان می تواند به مرور زمان باعث کوچک شدن بیضه ها شود، همچنین میزان تستوسترون بدن که هورمون جنسی هست را کاهش دهد.

روش های مختلفی برای جراحی واریکوسل وجود دارد. یکی روش سنتی است که یک شکاف ایجاد شده و رگ ها بسته می شود. روش دیگر لاپاراسکوپی می باشد که با ایجاد سه سوراخ خیلی ریز در شکم وارد حفره شکم شده و رگ ها بسته می شود. روش سوم که دقیق ترین و بهترین روش می باشد، روش میکروسرجری است که با استفاده از میکروسکوپ و با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک در قسمت پایین شکم رگ ها به صورت دقیق و با بزرگنمایی خیلی زیاد گرفته می شوند و نتیجه عمل عموما موفقیت آمیز می باشد، عوارض این عمل بسیار کمتر از سایر روش هاست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...