دانشنامه فرزند

نه ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: در این سن کودک می تواند طیف گسترده تری از غذا ها را امتحان نماید. ممکن است بتواند برای چند ثانیه بدون حمایت بایستد. علاقه بسیاری به تقلید از شما دارد مثلا اگر شما یک سرفه نمایید مشاهده می کنید که کودک بار ها و بار ها سرفه می کند.

رشد فرزند شما

در این هفته، کودک شما اطلاعات مشخص تری مانند محل اسباب بازی های خود را در خانه به یاد می آورد. هم چنین او قادر به تقلید از فعالیت هایی که در هفته گذشته دیده است می باشد. این مهارت ها نشان دهنده توانایی حافظه او در به خاطر آوردن برخی از جزییات از یک تجربه مشخص در کوتاه مدت است. هر چند که هنوز بسیاری از تجربیات خود را به خاطر نمی سپارد.
حافظه خود آگاه بلند مدت او تا دو الی سه سالگی و هنگامی که او به طور کامل زبان باز کند پدیدار نمی شود.

زندگی شما: سبک زندگی متفاوت

سبک زندگی هر کس با دیگری متفاوت است و با ورود کودک خیلی از اولویت ها تغییر می کنند. با این حال گاهی ایجاد تعادل در نقش شما به عنوان والد و سایر وظایف تان می تواند دشوار باشد. روش های هر کدام از والدین مربوط به شخص آن ها است و آن چه که برای دیگران مناسب است ممکن است برای شما فایده ای نداشته باشد. هم چنین به زمانی فکر کنید که از جانب افراد غریبه یا نزدیکان در مورد روش های تربیتی و برنامه روزانه کودک تان مورد انتقاد قرار می گیرید.

ممکن است شما از خود تان بپرسید که چه چیزی اشتباه است و حتی تنها یک مورد نیز ارزش مند می شود، اغلب پاسخ صحیحی دریافت نمی کنید. اما راه حل هایی وجود دارند که در شرایط ویژه به خوبی عمل می کنند. گاهی اوقات بهترین راه به خصوص در مورد دوستان، موافقت با مخالفت های آن ها است. سعی کنید از بحث و جدل اجتناب ورزید و در وهله اول بر خصوصیات مشترک میان شما و دوستان تان تمرکز کنید. اگر طرز تفکر دوستان تان بر رویکرد شما در مورد فرزند تان تاثیر گذار است در مورد آن صحبت کنید. هم چنین در مواردی که ممکن است انجام کاری برای کودک خطراتی را در پی داشته باشد و شما اطلاعات کافی در مورد نحوه انجام و خطرات احتمالی آن ندارید بهتر است با دیگران صحبت کنید.
در عین حال سعی کنید به دلایل دوستی تان به دیگران اهمیت بدهید. در هر حال شما باید در مورد بهترین راه حل برای کودک تان تصمیم گیری نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...