دانشنامه فرزند

داروهای مضر برای باروری مردان
قرص

دانشنامه فرزند: اگر در حال تلاش برای بارداری هستید بهتر است به لیست داروهای مصرفی خود رجوع کرده و برای ادامه مصرف با پزشک خود مشورت کنید شاید لازم باشد برخی از داروها حذف و یا جایگزین شوند.

قرص اسپیرونولاکتون جزء چندین داروی ضد فشار خون می باشد که ممکن است تولید تستسترون و اسپرم را مختل سازد. سولفاسالازین در درمان بیماری روده تحریک پذیر، کولیت یا بیماری کرون استفاده می شود که بر رشد طبیعی اسپرم اثر منفی می گذارد. در عوض بهتر است داروهایی با مزالامین جایگزین سولفاسالازین شود. داروی کلشی سین و آلوپوریفول که برای کنترل نقرس استفاده می شوند می توانند در توانایی لقاح اسپرم تاثیر بگذارند.

آنتی بیوتیک ها از جمله تتراسایکلین، جنتامایسین، نئومایسین، اریترومایسین و نیتروفورانتوئین (با دوزهای بسیار بالا) می توانند بر تولید اسپرم و حرکت و تراکم آن اثر منفی بگذارند. سایمتیدین گاهی اوقات باعث ناتوانی جنسی و ناهنجاری در مایع منی می شود. سیکلوسپورین که برای جلوگیری از رد پیوند اعضا استفاده می شود نیز ممکن است تاثیر مضری بر باروری مردان داشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...