دانشنامه فرزند

فصل شیوع آنفولانزا
آنفولانزا

دانشنامه فرزند: آنفلوآنزا یک ویروس عفونی شایع است که متشکل از قطرات آلوده می باشد و از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. فصل اصلی شیوع آن زمستان است و بیشترین میزان آن در اسفند دیده می شود. اما فرد می تواند در هر زمانی از سال مبتلا به آنفلوآنزا گردد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله همه چیز درباره آنفولانزا رجوع نمایید.

فصل آنفلوآنزا چه زمانی است؟

زمان اصلی شیوع آنفلوآنزا از اوایل آبان ماه تا اوایل فروردین است و اوج آن در اسفند ماه می باشد. در فصل های پاییز و زمستان به دلیل اینکه تماس افراد با یکدیگر بیشتر است بیشتر از سایر زمان ها احتمال دارد که در معرض بیماری های مختلف قرار بگیرند. اگر قبلا دچار بیماری عفونی شده اید احتمال ابتلای شما به آنفلوآنزا بیشتر است زیرا سایر عفونت ها می توانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند و شرایط را برای گسترش آنفلوآنزا مهیا سازند.

چه عواملی باعث ایجاد آنفلوآنزا می شود؟

آنفلوآنزا ویروسی است که از طرق مختلف قابل انتشار است. بیشترین عامل ابتلا به آنفلوآنزا این است که ویروس از شخصی که در اطراف شماست و به آنفلوآنزا مبتلا است انتقال یابد. همچنین این ویروس می تواند به مدت دو تا هشت ساعت بر روی اشیای بی جان زندگی کند. اگر شخصی که دارای ویروس است به یک سطح مشترک مانند درب یا کیبورد دست بزند و شما نیز همان شیء را لمس کنید احتمال دریافت ویروس وجود دارد و هنگامی که ویروس روی دست شماست می تواند با لمس دهان، چشم و بینی به بدن منتقل شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...