دانشنامه فرزند

برای تازه پدرها: اولین نزدیکی بعد از بچه دار شدن
پس از زایمان

دانشنامه فرزند: قبل از پدر شدن به طور مرتب با همسرتان نزدیکی داشته اید اما از وقتی که فرزندتان به دنیا آمده رابطه جنسی پایین ترین مورد در لیست کارهای روزانه است. هر چقدر هم که شما خسته و دچار کمبود وقت باشید در نهایت روزی تسلیم این خواسته غریزی خود می شوید. اولین سوالی که برای تان مطرح می شود این است که آیا همسرم هم آماده است؟ در حال حاضر تمام تمرکز همسرتان بر روی کودک است.

برای برقراری رابطه جنسی شمارش معکوس قرار ندهید

پس از زایمان پزشک توصیه می کند که حدود 4 الی 6 هفته تا برقراری رابطه جنسی مجدد صبر کنید اما این مدت زمان تنها یک توصیه پزشکی بر اساس مدت زمان بهبودی جنسی همسرتان است. همسر شما علاوه بر شرایط جسمانی باید از لحاظ روحی نیز برای نزدیکی آماده باشد. اگر همسرتان به هر دلیلی در حال حاضر تمایلی به مقاربت ندارد به او فشار نیاورید. برای اولین بار بعد از زایمان برای همسرتان همراه با فشار روانی و استرس بیشتری است.

به او یادآوری کنید که زیباست

خیلی از خانم ها بعد از زایمان ممکن است احساس خوبی نسبت به بدن خود نداشته باشند. همه چیز برای همسرتان تغییر کرده بی خوابی های شبانه هم مزید بر علت است. آنچه همسر شما باید بداند این است که تماشای او به عنوان مادر فرزند شما بسیار جذاب می باشد پس حتما این موضوع را به او بگویید. حقیقتی است که سزاوار شنیدن آن می باشد.

زمان نزدیکی، کمی محتاط عمل کنید

زمانی که همسرتان از لحاظ جسمی و روحی آماده برقراری رابطه جنسی بود بهتر است محتاطانه عمل کنید. درست است که شما بارها با یکدیگر نزدیکی داشته اید اما اکنون همه چیز متفاوت شده و نباید انتظار یک رابطه جنسی همانند زمانی که بچه دار نشده بودید را داشته باشید. اگر همسرتان به کودک شیر می دهد سینه هایش متورم شده و نوک سینه هایش درد جدیدی را تجربه می کنند. پس شاید بهتر باشد با احتیاط وارد عمل شوید. حتی ممکن است مقداری شیر به بیرون بریزد، نگران نباشید این یک موضوع کاملا طبیعی می باشد و زمان خوبی است که فضا را صمیمی کنید.

هنگام مواجه با واژن همسرتان بسیار مراقب باشید. بهبودی پس از زایمان نیاز به زمان دارد در نتیجه ممکن است ناحیه واژن چه در طول زمان بهبودی و چه پس از آن حساس تر شده باشد، همچنین پس از زایمان خشکی واژن می تواند موجب درد و ناراحتی در حین نزدیکی گردد. پیشنهاد می کنیم یک روان کننده در دسترس داشته باشید. اگر همچنان همسرتان دچار درد و ناراحتی می باشد بهتر است نزدیکی را به زمان دیگری موکول کنید.

خلاق باشید

شما هنوز هم می توانید از کنار هم بودن در تختخواب لذت ببرید اما احتمالا نمی توانید امکان همه کارهایی که قبلا انجام می دادید را داشته باشید. قبل از برقراری رابطه جنسی واژینال به فکر راه هایی برای تحریک همسرتان باشید شاید امتحان روش ها و موقعیت های جدید بتواند کمک کننده باشد. اکنون زمان خوبی است تا گفتگوی صادقانه و صریحی پیرامون افزایش لذت طرفین داشته باشید.

با هم حرف بزنید

همه نکات ذکر شده تنها به برقراری رابطه جنسی مجدد مرتبط نیست بلکه شما اکنون تبدیل به پدر و مادر شده اید و باید با نقش جدیدتان در زندگی کنار بیایید. همان طور که باید پایه های روابط جنسی خود را از ابتدا بنا کنید تا حد امکان باید روابط جدیدی را با هم خلق نمایید. همسرتان باید بداند که شما صبور هستید و به او زمان کافی می دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...