دانشنامه فرزند

کنار آمدن با بی بی چک منفی
بی بی چک

دانشنامه فرزند: خانم هایی که مدت زمان زیادی است که برای بارداری در حال تلاش هستند می دانند مقابله با تست حاملگی منفی چه حسی دارد. هر ماه ممکن است ناامیدتر شوید و تحمل غم و اندوه برای تان دشوار گردد. بهترین راه، دور کردن افکار منفی و حرکت با انرژی به سمت ماه بعدی است.

در مورد احساسات تان صحبت کنید

احساس غم و اندوه تا زمانی که در موردش صحبت نکنید (حتی با خودتان) از بین نمی رود. منظور خالی کردن خودتان و صحبت در مورد افکار منفی نیست بلکه شما باید افکار مثبت را جایگزین غم خود کنید. با خود جملات مثبتی نظیر «درست است که این ماه نشد اما اطمینان دارم روزی باردار می شوم» یا «زمانی که خدا برایم صلاح بداند باردار می شوم» را تکرار کنید. در مورد احساسات خود با افراد نزدیک تان از جمله همسر، خانواده و دوست صحبت کنید، حتی می توانید با صدای بلند با خودتان حرف بزنید. خودتان را از کلمه «هرگز» رها کرده و مثبت فکر کنید به خودتان شهامت بدهید.

احساسات شریک زندگی تان را بپذیرید

زمانی که در مورد منفی شدن آزمایش با همسرتان صحبت می کنید شاید واکنشی دقیقا مشابه به شما نشان ندهد. اگر احساس می کنید همسرتان به اندازه شما از این موضوع دچار ویرانی نشده عصبانی و خشمگین نشوید و سعی کنید واکنش های او را بپذیرید و درک کنید.

زندگی را متوقف نکنید

برای تعطیلات برنامه ریزی کنید، در کلاس نقاشی که همیشه دوست داشتید ثبت نام کنید، کتابی را که خیلی وقت است ناتمام مانده به اتمام برسانید. به دلیل اینکه در حال اقدام برای بارداری هستید زندگی را متوقف نکنید. بپذیرید که بالاخره بارداری برای شما رخ می دهد و سعی کنید از لحظه لحظه زندگی تان لذت ببرید. اگر احتیاج دارید بعد از دیدن بی بی چک منفی چند روزی ناراحت باشید این فرصت را به خودتان بدهید اما بعد از آن روی قشنگی های زندگی تمرکز کنید.

از سوال های آزار دهنده دوری کنید

اطراف خود را با افراد مورد اعتمادی که در کنارشان احساس راحتی دارید پر کنید. لازم نیست هر ماه به اطرافیان خود در مورد شرایط بارداری تان توضیح دهید. در عوض با افرادی که به آن ها اعتماد دارید صحبت کنید، به آن ها بگویید چگونه باید در این مورد از شما حمایت کنند. به عنوان مثال می توانید از اطرافیان بخواهید در مورد معالجات باروری از شما سوال نپرسند و یا در جمع های خانوادگی اشاره ای به این موضوعات نداشته باشند.

راهنمایی بگیرید

اگر احساس می کنید اطلاعات کافی برای افزایش احتمال بارداری را ندارید بهتر است از پزشک کمک بگیرید. زمان هایی که بیشترین احتمال بارداری وجود دارد را می توانید از طریق ماشین حساب تخمک گذاری پیدا کنید. شاید پزشک صلاح بداند جهت بررسی بیشتر چند آزمایش برای تان تجویز کند.

مدتی استراحت کنید

گاهی شاید احتیاج به مدتی استراحت داشته باشید و کمی از این موضوع فاصله بگیرید تا تجدید قوا کنید و با امید جدید دوباره برای بارداری اقدام کنید. این موضوع باعث می شود استرس شما تا حد زیادی کاهش یابد.

به مامی گپ بپیوندید

یکی از راه های کنار آمدن با بی بی چک منفی پیوستن به جوامع آنلاین و هم صحبتی با افرادی است که دقیقا شرایط شما را دارند و کاملا حرف های تان را درک می کنند پس همین الان در مامی گپ عضو شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مقابله با ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...