دانشنامه فرزند

آیا مصرف تخم مرغ بی خطر است؟
تخم مرغ

دانشنامه فرزند: تخم مرغ یک منبع عالی و ارزان پروتئین و مواد مغذی مختلف محسوب می شود. از طرفی عده ای بر این باورند که مصرف زرده تخم مرغ می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد.

چرا گاهی تخم مرغ ناسالم تلقی می شود؟

تخم مرغ های کامل دارای دو جزء اصلی هستند:

  • سفیده تخم مرغ که بیشتر حاوی پروتئین است.
  • زرده تخم مرغ که شامل انواع مواد مغذی می باشد.

دلیل اصلی که تخم مرغ در گذشته ناسالم تلقی می شد این است که زرده تخم مرغ مقدار زیادی کلسترول دارد. کلسترول یک ماده مومی است که در مواد غذایی یافت می شود و توسط بدن نیز ساخته می شود. بالا بودن میزان کلسترول خون در بدن می تواند منجر به انواع بیماری های قلبی گردد. انجمن قلب آمریکا در سال 1961 توصیه کرد افراد میزان کلسترول را در رژیم غذایی خود محدود نمایند و این موضوع باعث کاهش مصرف تخم مرغ در میان افراد شد.

آیا مصرف تخم مرغ کامل باعث بالا رفتن کلسترول می شود؟

دو تخم مرغ کامل (زرده و سفیده) بزرگ (حدود 100 گرم) حاوی تقریبا 422 میلی گرم کلسترول می باشند. در مقابل 100 گرم گوشت گاو 30 درصد چربی تنها حدود 88 میلی گرم کلسترول دارد. حداکثر مقدار کلسترول توصیه شده 300 میلی گرم در روز و برای بیماران قلبی پایین تر از این حد می باشد. به همین علت اکثر مردم از مصرف تخم مرغ نگران هستند اما تحقیقات نشان می دهد تنها مصرف یک غذای سرشار از کلسترول لزوما باعث بالا رفتن کلسترول خون نمی شود.

چگونه تخم مرغ بر کلسترول خون اثر می گذارد؟

کبد شما مقادیر زیادی کلسترول تولید می کند زیرا کلسترول یک ماده مغذی لازم برای سلول هاست. هنگامی که شما مقادیر کلسترول بیشتری را از طریق رژیم غذایی مانند مصرف تخم مرغ دریافت می نمایید، کبد میزان تولید کلسترول خود را کاهش می دهد و در صورتی که در رژیم غذایی خود مقدار کمی کلسترول دریافت کنید کبد تولید کلسترول خود را افزایش خواهد داد. به همین دلیل سطح کلسترول خون در اکثر افراد با مصرف غذاهای سرشار از کلسترول تغییر نمی کند. همچنین به خاطر داشته باشید که کلسترول فوایدی برای بدن دارد از جمله:

  • تولید ویتامین D
  • تولید هورمون های استروئیدی مانند استروژن، پروژسترون و تستسترون
  • تولید اسیدهای صفراوی که به هضم چربی کمک می کنند

کلسترول در هر غشای سلولی بدن شما وجود دارد و بدن بدون آن قادر به حیات نیست.

آیا مصرف تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد؟

مطالعات نشان می دهد که مصرف 1 یا 2 تخم مرغ کامل در روز سطح کلسترول خون یا عوامل خطر بیماری قلبی را افزایش نمی دهد. علاوه بر این مصرف تخم مرغ به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کربوهیدرات باعث بهبود علائم بیماری قلبی در افراد دارای مقاومت به انسولین یا دیابت نوع 2 می گردد. مصرف تخم مرغ غنی شده با امگا3 می تواند به پایین آمدن سطح تری گلیسیرید کمک کند. در نتیجه مصرف منظم تخم مرغ برای افراد دارای بیماری قلبی بی خطر است.

آیا مصرف تخم مرغ خطر دیابت را افزایش می دهد؟

مطالعات نشان می دهد که تخم مرغ ممکن است حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و عوامل خطر بیماری قلبی را در افراد مبتلا به پیش دیابت کاهش دهد. در واقع مصرف تخم مرغ به همراه رعایت یک رژیم غذایی سالم می تواند به نفع مبتلایان به دیابت باشد.

فواید سلامتی مصرف تخم مرغ

مطالعات نشان می دهد مصرف تخم مرغ می تواند تاثیر به سزایی بر سلامتی شما بگذارد.

  • مصرف تخم مرغ باعث تقویت کامل شما و کنترل گرسنگی می شود. بنابراین شما برای مدت بیشتری احساس سیری می کنید و در وعده غذایی بعدی خود میزان کمتری غذا می خورید.
  • پروتئین با کیفیت بالای موجود در تخم مرغ میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه موجب کاهش وزن می گردد.
  • تخم مرغ منبع عالی کولین است که برای سلامت مغز اهمیت فراوانی دارد.
  • لوتئین و زاکزانتین موجود در تخم مرغ ها در برابر برخی بیماری های مربوط به چشم مانند آب مروارید محافظت کننده هستند.
  • تخم مرغ التهاب بدن را کاهش می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی سالم» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...