دانشنامه فرزند

نه ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: هنگامی که نوزاد شما برای اولین بار می ایستد، شما و همسرتان را بسیار شگفت زده می سازد. او ابتدا بسیار با احتیاط قدم برداشته و نیاز به دست های شما برای حمایت دارد، ولی به تدریج اعتماد به نفس، قدرت و مهارت لازم را در این زمینه به دست می آورد.

رشد فرزند شما

کلمات متعددی که فرزند شما از بدو تولد می شنود، موجب تکامل رشد زبانی او می شود. البته رشد فهم کلمات در کودکان، بسیار سریع تر از رشد استفاده از آن ها اتفاق می افتد. صداهای نامفهومی که تا کنون کودک تولید می کرد، اکنون شبیه به کلمات معنا دار گشته است. کودک احساس می کند در حال صحبت با شما است و منتظر پاسخ از سوی شما می باشد.

فرزندتان لحن صدا و صحبت کردن شما را در می یابد، مثلا می تواند زمان خوشحالی شما را درک کند. با صحبت کردن به طور مستقیم با کودک، می توانید زبان را به او آموزش دهید؛ مثلا هنگامی که در حال آماده کردن شام، رانندگی یا تعویض لباس می باشید در مورد نحوه انجام امور با او صحبت کنید.

زندگی شما: مشکلات خانه داری

هنگامی که انجام امور خانه برای شما استرس زا می گردد، بهترین راه برای بهبود اوضاع این است که استانداردهای خود را پایین بیاورید. هنگامی که فرزند شما بتواند حرکت کند و تمام روز اسباب بازی هایش را پراکنده سازد، تمیز نگاه داشتن و نظافت محیط، برای شما امری بسیار سخت و خسته کننده خواهد شد. به هم ریختگی ها را مشخص کنید و با تمرکز بر اهداف قابل دسترس، احساس بهتری برای خود بسازید. سعی کنید در ابتدا، امور ضروری را به انجام برسانید و کارهای پیچیده تر را برای بعد، بگذارید. در این زمان ترفندهایی برای آسان تر ساختن زندگی روزانه، می تواند به شما کمک کند، برای مثال، تجهیزات تعویض پوشک و یا اسباب بازی های کودک را در مکان های مشخصی قرار دهید.
در صورت امکان، با کمی ولخرجی می توانید از دفاتر خدمات منزل، شخصی را برای کمک فرا خوانید. البته بهتر است یک برنامه، به همراه همسرتان برای حفظ پاکیزگی و نظافت طرح ریزی نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...