دانشنامه فرزند

نه ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: شما یک فرزند کنجکاو دارید که می تواند به اطراف حرکت کند. هر بار با افزایش مهارت ها و علایق فرزند تان باید خانه را متناسب با آن ها ایمن سازید. برای درک بهتر، بر روی زمین بنشینید و مانند فرزند خود، چهار دست و پا بروید، تا بتوانید همه چیز را از نگاه او ببینید.

رشد فرزند شما

شخصیت کودک شما در حال نمایان شدن است. ممکن است بسیار اجتماعی باشد و به هر کس که به دیدار او می آید، لبخند خود را نشان دهد و یا ممکن است کمی خجالتی بوده و در تعامل با افراد غریبه، چهره خود را پنهان سازد. گاهی با بد خلقی، عکس العمل نشان می دهد و گاهی نیز بسیار با دقت، موقعیت را مورد ارزیابی قرار می دهد. گاهی بسیار آرام است، ولی به طور چشمگیری کاملا تغییر حالت می دهد.
کودک برای جلب توجه شما، هنگامی که به سمت در می روید، به عنوان خداحافظی، دست تکان می دهد. بخش جلویی مغز او در حال تکامل است. زمانی که می خواهید او را در کالسکه یا صندلی ماشین بگذارید، می خواهد فرار کند.

زندگی شما: احیای انرژی

شما برای تجدید روحیه و سر حال نگاه داشتن خود، لزوما نیاز به یک برنامه بزرگ ندارید. چند نکته پیشنهادی برای احیای انرژی و به دست آوردن شور و شوق، برای تان ارائه می دهیم:

  • تمرینات یوگا تمرینات یوگا می تواند بسیار آسان بوده و برای تناسب اندام شما نیز مفید باشد. نفس عمیق را به یاد داشته باشید. اگر یوگا برای شما مناسب نیست، به مدت 10 دقیقه، حرکات کششی و تنفس عمیق را تمرین کنید.

  • حمام کردن شمع روشن کنید، موسیقی پخش کنید و برای خود یک حمام مجلل بسازید.

  • مطالعه با خواندن می توانید، ذهن خود را از محیط اطراف خارج سازید. کتاب بخوانید، حتی اگر در هر بار تنها، چند صفحه کوتاه از آن را می توانید مطالعه نمایید.

  • ایجاد یک تغییر حتی یک تغییر کوچک مانند مانیکور، پدیکور و یا کوتاه کردن مو می تواند مفید باشد.

  • آنلاین باشید خرید از یک فروشگاه اینترنتی و یا بازدید از سایت فرزند! می تواند، موضوعات روزمره و مسیر کلی ذهن شما را منحرف ساخته و به آشفتگی آن کمک کند.

  • می توانید به همراه کودک و یا بدون او به یک پیاده روی بروید و آرامش را به خود بازگردانید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...