دانشنامه فرزند

ده ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: موسیقی ابزار فوق العاده ای برای یاد گیری و سرگرمی کودک است. شما می توانید اسباب بازی های موزیکال برای کودک تهیه نموده و یا حتی با ظروف پلاستیکی برای فرزند خود طبل بسازید. خود را محدود به آهنگ های کودکانه نسازید. پخش یک موسیقی کلاسیک که مورد علاقه خودتان است، نیز می تواند برای کودک جالب باشد.

رشد فرزند شما

در این سن، فرزند شما می تواند با اطمینان بنشیند و حتی ممکن است با گرفتن لبه مبلمان، راه برود. احتمالا می تواند چند قدم با رها کردن دست هایش، راه برود و یا بدون حمایت بایستد. هنگامی که او را به حالت ایستاده نگه دارید، می تواند قدم بردارد و هم چنین ممکن است در همان حالت برای برداشتن اسباب بازی خود از روی زمین تلاش کند.
زمان برداشتن اولین قدم به طور مستقل، بسیار نزدیک است، البته اگر برای فرزند شما، تا کنون اتفاق نیفتاده باشد. اکثر نوزادان اولین قدم خود را حدود دوازده ماهگی بر می دارند و برخی نیز بسیار زود تر شروع می کنند.

نگران نباشید: برخی از کودکان برای حرکت کردن تا سن هجده ماهگی صبر می کنند.

زندگی شما: جشن ها و مراسم خانوادگی

هنگامی که شما کوچک بودید، عید ها و تعطیلات را چگونه می گذراندید؟ تولد تان را چگونه جشن می گرفتید؟ آیا قبل از خوردن غذا به دعا می پرداختید؟ آیا فعالیت ویژه ای در تابستان انجام می دادید؟ تشکیل خانواده باعث می شود که به این رسوم و عادات، بیشتر فکر کنید و تصمیمی برای چگونگی برگزاری آن ها بگیرید.
حتی با این که کودک شما در حال حاضر نمی تواند این رسوم و عادات را درک نماید، اما تکرار آن ها می تواند احساس امنیت، با هم بودن و غرور خانوادگی ایجاد نماید.
این گونه تصور نکنید که شما باید میان رسوم و عادت های خانوادگی خود و یا خانواده همسر تان یکی را انتخاب نمایید. به خصوص اگر ناچار به انتخاب تنها یک رسم محبوب خانوادگی نسبت به سایر رسوم باشید. رسوم معنا دار، با ایده های ناب و منحصر به فرد بسازید. سعی کنید درباره فعالیت هایی که باعث لذت بردن خانواده شما می شوند، فکر کنید و رسومی در ارتباط با آن ها بسازید.
رسوم و عادت ها می توانند کوچک بوده و به طور مکرر رخ دهند، مانند خواندن کتاب پیش از خواب یا پیاده روی بعد از شام یا رفتن به گردش در تعطیلات یا رویداد های خاص. اما دقت داشته باشید که رفتن به تعطیلات بیش از حد، باعث تحریک کودک نگردد و تزئینات یا فعالیت ها، او را مضطرب نسازند. بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی برای استراحت و آرامش کودک در نظر گرفته اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...