دانشنامه فرزند

ده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: اکنون که فرزند تان راحت غذا می خورد و اجتماعی تر شده است، بگذارید غذایش را در کنار دیگر اعضای خانواده خود صرف نماید. کودک را در گفتگو های خانوادگی دخالت دهید و درباره فعالیت هر یک از افراد با او صحبت کنید. اعضای خانواده را نیز تشویق کنید تا با او صحبت کنند.

رشد فرزند شما

هنگامی که دست های کودک را نگه داشته اید، می تواند راه برود. با دست و پایش به شما کمک می کند تا لباس اش را بپوشانید. در زمان خوردن غذا کودک می تواند، خودش از فنجان مخصوص اش بنوشد، هر چند برخی از کودکان برای چند ماه یا حتی یک یا دو سال دیگر نمی توانند این کار را به خوبی انجام دهند. هم چنین در این زمان کودکان برای غذا خوردن از دست های خود استفاده می کنند.
هنگامی که فرزند تان در حال نوشیدن از فنجان است خود را آماده گرفتن فنجان کنید، زیرا احتمالا بعد از اتمام نوشیدن، آن را پرتاب می کند.

زندگی شما: عملکرد مناسب در زمان کم خوابی

هیچ کس نمی تواند با کم خوابی، به خوبی از پس کار ها برآید. چند راه برای زمانی که بی خوابی برای تان مشکل ساز می شود، عبارت اند از:

  • اگر به دلیل داشتن یک شب بد، احتمال می دهید که صبح خواب بمانید، می توانید صدای زنگ ساعت خود را افزایش دهید. یک زنگ بیداری ترجیحا به جز رادیو برای خود قرار بدهید. اطمینان حاصل کنید که آن را برای یک زمان مناسب و نه خیلی خوش بینانه کوک کرده باشید. شما حتی می توانید ساعت زنگ دار را در جایی دور تر از خود در اتاق قرار دهید، تا برای خاموش کردن آن مجبور شوید از تختخواب برخیزید.

  • اگر در طول روز احساس خواب آلودگی می کنید، می توانید یک یا دو نوشیدنی کافئین دار بنوشید، اما پس از زمان ناهار بهتر است آن را به کم کافئین یا بدون کافئین تغییر دهید. مصرف کافئین بیش از حد، ممکن است سیستم عصبی بدن شما را تحریک کند و منجر به مشکلات خواب در شب گردد. نوشیدن تنها یک لیوان کافئین، می تواند مفید واقع گردد، پس نوشیدن قهوه و چای را محدود کنید. هم چنین فعالیت هایی که جزئیات بیشتری دارند را زمان زود تری در روز، که دقت بیشتری دارید انجام دهید.

  • اگر شما ظهر ها را در محل کار تان می گذرانید، سعی کنید 15 دقیقه در ماشین خود به استراحت بپردازید. یک قدم زدن کوتاه در خارج از ساختمان می تواند شما را سر حال تر سازد. در صورتی که در یک جلسه طولانی هستید، یک نوشیدنی سرد همراه خود داشته باشید تا شما را هوشیار سازد و در صورت امکان بهتر است کنار یک پنجره باز بنشینید. اگر در خانه هستید سعی کنید در زمان خواب نیمروز فرزند تان، شما نیز به استراحت بپردازید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...