دانشنامه فرزند

ده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: فرزند تان در این زمان ممکن است بتواند چند کلمه صحبت کند، در غیر این صورت حتما راهی برای برقراری ارتباط با شما و یا پرستارش پیدا خواهد کرد. شروع به ایستادن می کند و اغلب موارد ممکن است راه برود. ممکن است متوجه شوید که کودک تان پای خود را به صورت پرانتزی می گذارد. این موضوع در کودکان زیر دو سال شایع است. اما اگر در میان افراد بزرگسال خانواده نیز این مشکل وجود دارد بهتر است با پزشک فرزند تان مشورت نمایید.

رشد فرزند شما

در حال حاضر، فرزند شما دستور العمل های ساده را درک می کند، هر چند هنوز ممکن است زمانی را که به او «نه» می گویید نادیده بگیرد. در راستای اهمیت دادن بیشتر به این کلمه، صرفه جویی در استفاده و به کار بردن آن در مواقع ضروری می تواند کمک کند.
حتی با این که کودک شما آن چه را که امروز به او می گویید، ممکن است فردا فراموش کند، اما بهتر است از همین الان مرز ها را مشخص نموده و آموزش برخی تفاوت های مهم را، مانند درست از غلط و بی خطر از خطرناک شروع نمایید.

زندگی شما: ایجاد تعادل بین کار و خانواده

از زمانی که فرزند تان به دنیا آمده شخصیت شما دستخوش تغییراتی شده است و تمایل دارید بدانید که چه مقدار از زمان خود را باید به عنوان مادر و چه مقدار را به کار اختصاص دهید. پاسخ این سوال تا حد زیادی به فرهنگ و سبک شرایط کاری شما بستگی دارد. پیرامون خود را بنگرید و چگونگی رسیدگی پدر ها و مادر های دیگر را به این موضوع، مشاهده کنید و روش های آن ها را راهنمای خود قرار دهید.
ممکن است به خاطر فرزند تان مرخصی گرفته یا ساعت کار خود را محدود کنید. بالاتر بودن اولویت بین فرزند یا کار، در شرایط مختلف متفاوت است. بهتر است تعداد مرخصی های خود، ساعت کاری و برنامه های مراقبت از کودک را در نظر داشته باشید. مثلا زمانی که فرزند تان بیمار است ممکن است ترجیح دهید، خودتان در کنارش باشید و یا اجازه دهید همسر تان و یا پرستار، مراقبت از کودک را بر عهده بگیرد. اگر تصمیم دارید خودتان کودک را به مطب پزشک ببرید می توانید در ساعت ناهار و یا بعد از اتمام کار این موضوع را برنامه ریزی کنید، تا زمان نبودن در محل کار را به حداقل برسانید.
به جای این که بر زمانی که نمی توانید، در محل کار حضور داشته باشید تمرکز کنید، بهتر است درباره چگونگی استفاده مفید تر، از زمانی که در آن جا هستید فکر کنید. یک لیست از کار های روزانه برای خود تهیه کنید، به جای بیشتر ماندن در آخر ساعت کاری، بهتر است زود تر سر کار بروید و هم چنین فعالیت های شخصی را تا حد امکان، در محل کار حذف کنید.
برخی از مردم به واسطه ناهار می توانند زود تر محل کار را ترک نمایند. پیشرفت خود را پیگیری نمایید و به طور منظم در مورد آن با رئیس تان گفتگو کنید، تا او نیز از نزدیک شاهد تعادل میان نقش شما به عنوان والد و تعهد تان نسبت به کار خود باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...