دانشنامه فرزند

دو ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: در طول ماه دوم هوشیاری فرزند تان افزایش یافته و توجه اش به اطراف بیشتر شده است. مهارت های ارتباطی اش پیشرفت کرده و هنگام خوشحالی لبخند می زند. پدر و مادرش را به خوبی می شناسد و واکنش های متفاوتی در مقابل پدر و مادر خود نسبت به افراد غریبه نشان می دهد.

رشد فرزند شما

اگر فرزند تان 5 تا 6 ساعت متوالی در شب را می خوابد شما جز افراد خوش شانس هستید. اغلب کودکان در ده هفتگی هنوز ساعات کمی از روز را بیدار می مانند. اما حتی کودکانی که در طول شب نمی خوابند در این مرحله باید برای فواصل طولانی تری نخوابند و بیدار بمانند. فرزند شما احتمالا 2 تا 4 وعده خواب طولانی خواهد داشت و بیشتر از ده ساعت از شبانه روز را بیدار می باشد.

نکته: اگر فرزند شما تمام شب را بیدار بماند و یا صبح زود از خواب برخیزد، دارای خواب طولانی و یا کوتاه باشد، این الگو احتمالا برای کل دوران کودکی همراه اش می ماند.

زندگی شما

حتی اگر شما در حال حاضر مطمئن باشید که کدام روش مراقبت از فرزند تان را ترجیح می دهید، اما مواجه شدن با طیف گسترده ای از گزینه ها می تواند شما را شگفت زده سازد.
هنگامی که به دنبال یک مرکز مراقبت یا یک مهد کودک خانگی مناسب برای فرزند خود هستید، از سایر پدر و مادرها و فروشگاه های اطراف پرس و جو کنید. از جاهای مختلفی بازدید نمایید و در صورت امکان در زمان های مختلف روز در هر کدام از آنها وقت بگذرانید، با پرسنل و مدیران و خانواده هایی که از امکانات مختلف آنجا بهره می برند، صحبت کنید. به چگونگی تعامل پرسنل با فرزند تان دقت کنید. اگر شما به دنبال یک مراقب یا پرستار برای فرزند تان هستید، اطلاعاتی از دیگران بگیرید و در مورد آنها پرس و جو نمایید. سپس یک دوره آزمایشی برای پرستار جهت مراقبت از فرزند تان به مدت چند ساعت در حالی که شما نیز در خانه مشغول انجام کاری هستید در نظر بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دو ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 20 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...