دانشنامه فرزند

یازده ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: در این هفته رشد فرزند تان برای اثبات استقلالش ادامه دارد. احتمالا در این هفته چالش بزرگی برای ثابت نگه داشتن او در زمان تعویض پوشک خواهید داشت. فرزند تان تلاش می کند همه چیز را بگیرد پس بهتر است ایمنی منزل خود را مجددا بررسی نمایید.

رشد فرزند شما

صدا هایی مشابه کلمه را اکنون از فرزند تان می شنوید و او قادر است بعضی از این صدا ها را به طرز معنی داری به کار ببرد. در زمانی که مغز وی تکامل می یابد، توانایی ادراک و تکلم او کامل می شود. فرزند خود را به صحبت کردن و درک ارتباطی متقابل، به وسیله مشتاق نشان دادن خود و واکنش در مقابل صدا های او، تشویق کنید. با بازی هایی مثل "دالی" و " چام - چام" می توان در رشد مهارت های حافظه ای او کمک نمود.

زندگی شما: اختلاف در شیوه تربیتی

درست زمانی که شما و همسر تان اساس مشترکی برای عادت های خوابیدن فرزند تان و تعداد اسباب بازی های او مطرح کرده اید، جدال جدیدی به نام تربیت در مسئله همکاری پدر و مادر به وجود می آید. به خاطر داشته باشید که شما و همسر تان هر یک، شیوه ها و تجربیات متفاوتی در مراقبت از فرزندان تان دارید. این مسئله مفید بوده و احترام به عقاید متقابل، حائز اهمیت است. داشتن نظر های جدی و محکم به این معنا است که شریک زندگی شما، به شیوه تربیت فرزند تان اهمیت می دهد. نظر همسر تان در این موضوع، درست به اندازه نظر شما شایسته توجه است.
چنان چه به شدت مخالف قانون یا روشی خاص هستید، به جای انتقاد و یا تضعیف کردن یکدیگر و یا فقط سکوت کردن و حرص خوردن، بهترین راه صحبت کردن است. در بیان نگرانی های خود استوار بوده و از قضاوت در مورد ایده های همسر تان بپرهیزید. این را نیز نقل کنید که می دانید اتفاق نظر مهم می باشد. برای این که تربیت موثر واقع شود، لازم است که شیوه های آن متناقض نبوده و استوار باشد. شاید مشاوره با یک متخصص یا مطالعه کتاب هایی درباره فواید و مضرات تکنیک های بخصوص، راهی باشد تا به کمک یکدیگر در موضوعات تربیتی که بر سر آن ها اختلاف نظر دارید، به نتیجه برسید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یازده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...