دانشنامه فرزند

یازده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: وزن فرزند شما تقریبا حدود سه برابر وزن هنگام تولدش شده است. احتمالا او می تواند راه برود و چند کلمه ای صحبت کند. خواسته هایش را می تواند با زبان اشاره به شما تفهیم سازد. دلبستگی اش نسبت به شما و اطرافیانش افزایش یافته و شخصیت اش روز به روز بیشتر شکل می گیرد.

رشد فرزند شما

اگر کودک شما هنوز راه رفتن را یاد نگرفته است به زودی شاهد اولین قدم های او خواهید بود. اگر نه، نگران نباشید، برخی از کودکان نرمال راه رفتن را در هفده یا هجده ماهگی آغاز می کنند. شما می توانید با ایستادن یا نشستن رو به روی او با آغوشی باز، او را به راه رفتن تشویق کنید. هم چنین می توانید هر دو دست او را در دستان خود گرفته و او را به طرف خودتان راه ببرید. اگر فرزند شما مانند خیلی دیگر از کودکان رفتار کند، اصولا برای رعایت تعادل خود هر دو دستش را در طرفین و به صورت خمیده از ناحیه آرنج نگه داشته، پاهایش را به طرف بیرون حرکت می دهد و برای حفظ تعادل باسن و شکم خود را به طرف بیرون نگه داشته، تا اولین گام های خود را بر دارد. مثل همیشه، مراقب باشید که برای تمرین مهارت های جدید فرزند تان محیط امنی فراهم ساخته اید. هرگز فرزند تان را بی مراقب رها نکنید و دوربین را نیز آماده نگه دارید تا بتوانید تصاویری از اولین قدم های فرزندتان ثبت کنید!

زندگی شما: احساس نا امنی در انجام وظایف

تقریبا هر پدر و مادری در موارد مختلف از انجام وظایف خود احساس نا امنی و تزلزل می کنند. سعی کنید به غرایز تان اطمینان کنید و هم چنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از مهارت های شما از تحصیل تجربیات سرچشمه می گیرند. هر کسی ممکن است اشتباهی انجام دهد، مهم این است که چگونه از آن عبرت می گیریم. هنگامی که در مورد مسئله ای مطمئن نیستید، از دیگران پرس و جو یا تحقیق کنید. با گذر زمان، توانایی بیشتری در شناخت نیاز های کودک تان و راه های بر طرف نمودن آن ها پیدا می کنید. احساس وحشت و نگرانی شاید هرگز ناپدید نشود، این احساس نیز بخشی از وظایف والدین است. یکی از راه های کاهش استرس و دریافت کمک از دیگران پیوستن به گروه والدین است. در این گروه ها می توانید با افرادی که نگرانی ها و شک هایی مشابه شما دارند ملاقات کنید. شنیدن و دیدن مشکلات و نظرات دیگران می تواند دیدگاه مفیدی در شما ایجاد کند و اگر در نظر شما وضعیت آن ها فوق العاده است می توان گفت که به احساسات منفی خودتان اجازه داده اید تا جلوی دیدن حقیقت ها را بگیرند. در آن گروه ها بمانید تا با اعضا بیشتر آشنا شوید، در نهایت خواهید دید که تمام والدین آسیب پذیر هستند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یازده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...