دانشنامه فرزند

یازده ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: فرزند شما هم چنان در حال یادگیری از دنیای پیرامون خود است. احتمالا هنوز قادر به تنهایی راه رفتن نباشد و این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد. وقتی که شروع به راه رفتن کند شما ناچارید هر جایی به دنبال او بروید و شاید برای این روز های بدون فعالیت او دلتنگ شوید.

رشد فرزند شما

احتمالا کودک شما از نگاه کردن به کتاب ها و یا ورق زدن صفحه های آن ها لذت می برد. هر چند، همیشه اتفاق نمی افتد یکایک آن صفحات ورق بخورند.
برای ایجاد تنوع در ساعات مطالعه فرزند تان و برای دریافت این که چه چیزی بیشترین اثر را در جذب وی دارد، از کتابخانه محلی یا از بخش کودکان در یک کتابفروشی خانواده پسند استفاده کنید یا تعدادی از عناوین را با دوستان مبادله کنید.

زندگی شما: اولین جشن تولد فرزند تان

کمی باور کردنش سخت است، اما سالروز بزرگ تولد فرزند تان نزدیک است. از پیش آگاه باشید که هر چقدر هم که استادانه برای این جشن برنامه ریزی کنید، فرزند شما کاملا نسبت به تمام امور و تلاش های شما بی توجه و فراموشکار خواهد بود، هر چند که نمی توان والدین را از این فرصت برای جشن گرفتن در این مرحله مهم زندگی محروم نمود.
چند پیشنهاد:

  • مهمانی را در خانه برگزار کنید: مهمانی را با جشن گرفتن در حیاط خلوت یا منزل خود تان ساده برگزار کنید. کودک شما در آن جا احساس آرامش می کند و شما نیز راحت تر از پس تزئینات غذا و پذیرایی برخواهید آمد. فقط تعدادی از بچه های آشنا را دعوت کنید.

  • جشن را مثل یک مهمانی خانوادگی برگزار کنید: برای دعوت فامیل ها جهت صرف ناهار یا شام برنامه ریزی کنید. فرزند شما از دیدن تمامی چهره های آشنا و شاد خوشحال می شود و اگر تعداد زیادی عکس یادگاری بیندازید، فرزند تان تا ابد کسانی را که دوستش دارند را به یاد خواهد داشت.

  • جشن را در بیرون از خانه برگزار کنید: یک پارک یا زمین بازی محلی را انتخاب کرده و یک پیک نیک خانوادگی مخصوص داشته باشید.

  • جشن را در باشگاه ورزشی برگزار کنید: باشگاه ورزشی کودکان محله خود را بررسی نمایید، جایی که تعداد زیادی فعالیت های جالب و امن برای کودکان و مهمانان کم سن و سال می توان داشت.

  • در مورد جشن تولد به دیگران بگویید: از سایر آشنایان بپرسید، اگر تولد فرزندان آنها نزدیک تاریخ تولد کودک شما است، با هم یک جشن بگیرید. ایده خوبی است که با دوستان اعضای چت روم و مادرانی که تاریخ تولد مشابهی را مطرح کرده اند این برنامه را مطرح کنید.
    اما در اینجا نیز، صلاح این است که تعداد مهمانان را محدود کنید.

  • این لحظات را ثبت کنید: از فرزند خود هر سال در لباس های سایز بزرگ عکس بیاندازید. این لباس ها را برای عکس هر سال نگه دارید و بعد با نگاه کردن به عکس ها شاهد بزرگ شدن فرزند خود باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یازده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...