دانشنامه فرزند

یازده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: سرعت یادگیری در کودکان متفاوت است. بهترین راه برای آموزش مسائل مختلف به کودک یادگیری همراه با بازی و سرگرمی است. فراموش نکنید تکرار، ابزار بزرگی برای یادگیری به حساب می آید.

رشد فرزند شما

برای این که مفهوم «کمک کردن» را به فرزند خود یاد بدهید، اکنون زمان مناسبی است. اگر چه هنوز قادر به دریافتن این مفهوم نیست، اما زمانی که به یک تا سه سال رسید، در جمع و جور کردن اسباب بازی ها یا خوراکی هایی که زمین ریخته است، اشتیاق نشان می دهد. بر گفتن عباراتی نظیر "متشکرم" و "لطفا" اصرار بورزید و خواهید دید که روزی او نیز این عبارات را تکرار خواهد کرد.

زندگی شما: کاهش هزینه ها در خرید مواد غذایی

اگر چه بیشترین هزینه هر ماه خرید مواد غذایی خانه است، اما به راحتی می توان از هزینه آن کاست، زیرا صورت حساب خوار و بار شامل گزینه های گوناگون است. پیش از این که تصمیم بگیرید چه چیزی بخرید، اول به این فکر کنید که چه زمان نیاز به خریداری آن ها است. همراه با همسر تان یا شخص دیگری که بتواند هنگام خرید مراقب فرزند شما باشد، به سوپر مارکت بروید. هر چه زمان بیشتری هنگام خرید داشته باشید و کمتر حواس تان پرت شود، آسان تر می توانید خرید ها را مقایسه کنید و تعداد خرید های شتاب زده را محدود تر کنید. توجه به نحوه پرداخت نیز در کاهش هزینه خرید به شما کمک می کند. همیشه کارت تخفیف خود (در صورتی که فروشگاه به شما عرضه داشته است) و یک لیست خرید را به یاد داشته باشید. گاهی به جای گوشت جایگزین های دیگری را خریداری کنید که اصولا ارزان تر هستند. از غذا های آماده یا از پیش تهیه شده کم تر استفاده کنید. پختن غذا از صفر زمان زیادی نمی برد. سری به ایده های آشپزی برای خانواده در سایت فرزند بزنید. و در آخر، به محل خرید تان دقت کنید. آیا در فروشگاه محلی شما جنس ها با قیمت ارزان موجود بوده و این فروشگاه در دسترس است؟ فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، قیمت های مناسب تری برای برخی کالا ها عرضه می کنند. بازار روز، قیمت های بهتری برای میوه و سبزی ارائه می دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یازده ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...