دانشنامه فرزند

دو ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: هر هفته که می گذرد کودک بیشتر از حالت دمر، به صورت خوابیده بر روی شکم لذت می برد. احتمالا در هفته دوازدهم فرزند تان بتواند با صدای بلند بخندد. حتی ممکن است قادر به نگه داشتن مقداری از وزن خود بر روی پاهایش، زمانی که او را به حالت ایستاده نگه می دارید باشد.

رشد فرزند شما

برای فرزند تان حتی در این سن کم کتاب بخوانید. شنیدن، به رشد کودک در هماهنگی زبان گفتاری کمک می کند. تغییر صدا، صحبت با لهجه و آواز خواندن، باعث ارتباط بیشتر شما با کودک شده و برایش بسیار سرگرم کننده است. اگر به نظر می رسد کودک شما علاقه خود را به این موضوع از دست داده است تنها بهتر است کار دیگری را امتحان کنید و به کودک زمانی برای استراحت بدهید. نشانه ها را از واکنش کودک دریافت نمایید. تعداد زیادی کتاب خوب پیدا کنید و برای کودک بخوانید. کتاب های بزرگ با تصاویر درخشان و متن ساده یا کتاب های مصور بدون متن برای داستان پردازی خود تان انتخاب کنید. در این دوره الزامی به پیروی از کتاب های گروه سنی خاصی نیست. کتاب هایی که برای کودکان بزرگ تر طراحی شده، اگر دارای تصویر واضح با رنگ های روشن است، می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

زندگی شما

هنگامی که شما بچه دار می شوید هر کسی در دنیا در مورد او نظری می دهد: آیا باید ژاکت بپوشد یا نپوشد؟ آیا به اندازه کافی رشد داشته است یا خیر؟ اگر به کودک پستانک بدهید دندان هایش آسیب می بیند.
این نصیحت ها چه درست باشد و چه غلط یک سری ایده های نا خواسته هستند که موجب آزار شما می گردند. اما چگونه باید با آن ها مقابله کرد؟ اول اینکه هر چیزی را که می شنوید جدی نگیرید. هیچ راهی سریع تر از گوش دادن به هر ذره از اطلاعات دوستان، بستگان و افراد غریبه نمی تواند اعتماد به نفس شما را تضعیف نماید. آیا آنچه فکر می کنید بهتر است؟
نصیحت هایی را که غالبا با نیت خوب همراه اند، تحقق ببخشید. مردم به سمت کودکان جذب می شوند گاهی اوقات آن ها در میان حرف هایشان نظرات مفیدی می دهند. در پاسخ به آن ها جملاتی مانند: «بابت نگرانی شما مچکرم» یا «در موردش فکر می کنم» استفاده نمایید. یک راه مناسب برای رسیدگی به ایده های پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها در مورد تغذیه یا خواب کودک استفاده از یک شخص ثالث است: "مچکرم، مامان. آنچه را که پزشک بگوید انجام خواهم داد."

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دو ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 28 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...