دانشنامه فرزند

معاینه پیش از بارداری

دانشنامه فرزند: در معاینه پیش از بارداری، پزشک شما، زمینه های نگرانی را شناسایی کرده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می نماید و تلاش می کند که شما و فرزند تان را حتی قبل از اینکه باردار شده باشید، سالم نگه دارد. در این مسیر عوامل متعدد و تاثیر گذاری وجود دارد، که پزشک در مورد آن ها از شما سوالاتی خواهد پرسید.

بارداری های قبلی و سابقه بیماری های زنان

پزشک شما باید از بارداری های قبلی شما اطلاعات کاملی داشته باشد تا بتواند برای بهترین وضعیت و کنترل بارداری های آینده تصمیم گیری نماید. بارداری های قبلی، هر نوع سقط جنین یا نوزادان نارس، چند قلویی یا هر وضعیتی که می تواند مجدد اتفاق بیافتد را باید به پزشک توضیح دهید. به عنوان مثال دانستن این که در گذشته مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا درد زودرس زایمان داشته اید، برای پزشک مفید است. سابقه بیماری های مربوط به زنان هم به همان اندازه اهمیت دارد، چرا که اطلاعاتی مانند جراحی قبلی بر رحم یا دهانه آن، یا سابقه قاعدگی های نامنظم نیز می تواند بر بارداری شما تاثیر گذار باشد.

سابقه خانوادگی

سوابق خانوادگی شما می تواند پزشک را از شرایطی که ممکن است برای شما مشکل ساز باشد، آگاه سازد. با بررسی سوابق خانوادگی خود می توانید شانس ابتلا به اختلالات خاص قبل از بارداری، مانند اسپینا بیفیدا (بیرون زدگی نخاع) یا نقایص لوله عصبی را کاهش دهید. اطلاع از بیماری های گوناگون ژنتیکی در خانواده می تواند برای پزشک شما مفید باشد.

نکته: اگر تصمیم دارید از تخمک یا اسپرم اهدایی استفاده نمایید، سابقه ژنتیکی اهدا کننده به همان اندازه سایر موارد بیولوژیکی والدین اهمیت دارد. پس بهتر است تا آن جا که می توانید تحقیق کنید.

ریشه های قومی و نژادی

احتمالا در معاینه پیش از بارداری از شما سوالاتی درباره والدین و تیره پدر بزرگ و مادر بزرگ های تان هم پرسیده شود. دلیل این سوالات این است که برخی از مشکلات موروثی، در جماعت خاصی متمرکز شده است. هر چه سریع تر به چنین مشکلاتی پی ببرید، زمان بیشتری برای کسب اطلاع و بررسی تمام راه های انتخابی خود در اختیار خواهید داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 21 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...