انتخاب جنسیت : نظریه دکتر شتلز

دانشنامه فرزند: طرفداران نظریه دکتر شتلز ادعا می کنند که تکنیک او 75 درصد موثر می باشد، اما دیگر کارشناسان نسبت به آن مشکوک هستند. به خاطر داشته باشید که احتمال 50 درصد وجود دارد که فرزند تان جنسیت دلخواه شما را داشته باشد.

ظاهر اسپرم

دکتر شتلز پس از تحقیقات گسترده بر روی اسپرم ها به این نتیجه رسیده است که اسپرم ها به دو دسته مجزا تقسیم می شوند. یک دسته اسپرم هایی که بزرگ تر هستند و سر بیضی شکلی دارند و دسته دیگر اسپرم هایی که کوچک تر هستند و سر گردی دارند. دکتر شتلز معتقد است مردانی هستند که اسپرم آن ها تنها یک شکل دارند. مردانی که اسپرم بزرگ بیشتری دارند اغلب دارای فرزندان دختر و مردانی که تعداد اسپرم های گرد و کوچک آن ها بیشتر است، دارای فرزندان پسر می باشند. البته وی معتقد است اکثر مردان هر دو نوع اسپرم نر و ماده را با هم دارند و مردانی که در تعداد اسپرم های بزرگ و کوچک شان تفاوت وجود داشته باشد، بسیار نادر می باشند.

سرعت حرکت اسپرم ها

تحقیقات دکتر شتلز نشان می دهد که اسپرم حاوی کروموزوم Y یعنی تعیین کننده جنسیت پسر، حرکت سریع تر و عمری کوتاه دارد، اما اسپرم حاوی کروموزوم X یا همان اسپرمی که تعیین کننده جنسیت فرزند دختر می باشد، کند تر حرکت می کند و زمان بیشتری زنده می ماند. طول عمر اسپرم های مولد پسر، در لوله تناسلی زن 24 ساعت می باشد، زیرا اسپرم نر، سیتوپلاسم کمتری دارد و در تغییرات شرایط محیطی، زود تر غیر فعال می شود. طول عمر اسپرم های مولد دختر، در لوله تناسلی زن دو الی سه روز می باشد، زیرا اسپرم مولد دختر، سیتوپلاسم بیشتری دارد و در مقابل تغییرات شرایط محیطی دیر تر آسیب می بیند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 122 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها