دانشنامه فرزند

درد ناحیه پرینه

دانشنامه فرزند: در صورتی که زایمان شما به روش طبیعی انجام شده باشد، حتی اگر پارگی یا اپیزیوتومی نیز نداشته باشید، ممکن است در ناحیه پرینه یعنی در منطقه ای بین مهبل و مقعد خود درد خفیفی احساس نمایید.

دلایل درد ناحیه پرینه

دردی که احساس می کنید دلایل متعددی دارد از جمله:

  • کشش و متورم شدن بافت اطراف ناحیه پرینه به دلیل عبور نوزاد از مجرای زایمان
  • اپیزیوتومی یا پارگی های پرینه

درد ایجاد شده در دو روز اول بعد از زایمان شدیدتر می شود و پس از آن به سرعت بهبود می یابد و معمولا ظرف مدت یک هفته تقریبا از بین می رود.

دکتر را خبر کنید: عفونت ناحیه پرینه یک عارضه نادر است، ولی در صورتی که متوجه ترشحی بدبو، افزایش درد یا التهاب در موضع، قرمزی یا بنفش شدن ناحیه پرینه شدید؛ به خصوص اگر این علایم همراه با تب بیش از 38 درجه باشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

بخیه های ناحیه پرینه

در صورتی که در حین زایمان اپیزیوتومی انجام شود و یا دچار پارگی گردید، احتمالا بخیه هایی در این ناحیه زده می شود. بخیه ها ممکن است قابل رویت باشند و یا ممکن است زیر پوست پنهان شده باشند. این بخیه ها معمولا طی یک تا دو هفته جذب می شوند و همچنین برای تحمل اکثر فعالیت ها محکم می باشند و احتمال اینکه با یک عطسه، اجابت مزاج مشکل یا بلند کردن نوزادتان پاره یا باز شوند وجود ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامتی پس از زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...