بوتاکس درمانی در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: بوتاکس می تواند باعث زیباتر شدن شما گردد، اما مهم تر از زیبایی، سلامت جنین تان است. بهتر است قبل از اقدام به تزریق بوتاکس اطلاعاتی در مورد آن و عوارضی که در دوران بارداری ممکن است ایجاد نماید به دست آورید.

بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود که این باکتری باعث ایجاد بیماری های باکتریایی بوتولیسم می گردد و در درمان های پزشکی، آرایشی و بهداشتی با نام بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد. در جراحی های زیبایی بوتاکس برای رفع چین و چروک و خطوط ریز نشانه های پیری مصرف می گردد. شایع ترین عوارض جانبی آن شامل تورم یا کبودی در محل تزریق، سردرد و یا علایمی شبیه آنفولانزا می باشد.

تزریق بوتاکس در دوران بارداری

ایمنی تزریق بوتاکس در دوران بارداری ناشناخته است و هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که این باکتری در سراسر بدن پراکنده نگردد. اثرات باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بر روی زنان باردار با توجه به تغییراتی که بارداری در بدن ایجاد می کند مانند افزایش هورمون های بارداری و افزایش حجم خون می تواند شدیدتر باشد. در صورتی که شما از بوتاکس استفاده کرده اید و به تازگی متوجه بارداری خود شده اید، ممکن است خطری جنین شما را تهدید نکند. در صورتی که مقدار کمی تزریق انجام گیرد احتمال گسترش آن در سراسر بدن بسیار کم می باشد، اما به هر حال توصیه می شود در دوران بارداری از تزریق بوتاکس خودداری نمایید و از زیبایی که دوران بارداری برای شما به ارمغان می آورد لذت ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان