بارداری چند قلویی : تناسب اندام

دانشنامه فرزند: هنگامی که شما چند قلو باردارید، توجه به میزان اضافه شدن وزن شما نسبت به شمارش میزان کالری مصرفی تان نیز مهم تر است. داشتن وزنی مناسب در این دوران باعث حفظ سلامت نوزادان در حال رشد تان، می گردد.

میزان اضافه وزن

میزان اضافه وزن در صورتی که دو قلو باردار می باشید، 15 تا 20 کیلوگرم است. البته میزان دقیق وزنی که اضافه می کنید، به وزن قبل از بارداری شما بستگی دارد. در صورتی که دو قلو باردارید، در سه ماهه دوم و سوم باید در هر هفته حدود نیم کیلوگرم وزن اضافه نمایید. در صورتی که سه قلو باردارید اضافه وزن دوران بارداری شما بین 20 تا 23 کیلوگرم و در بارداری چهار قلویی بیش از 23 کیلوگرم توصیه می شود. به دست آوردن اضافه وزن مناسب در سه ماهه اول و دوم بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است.

فعالیت

در صورتی که شما یک زن فعال و سالم می باشید و اکنون دو قلو باردارید همچنان می توانید به ورزش خود در دوران بارداری ادامه دهید. ورزش هایی از قبیل شنا، پیاده روی و یوگا برای شما مناسب می باشند.

هشدار: نوشیدن مقدار زیادی مایعات را قبل، در حین و بعد از تمرینات ورزشی خود فراموش نکنید. انجام هر ورزشی را که باعث ایجاد درد، سرگیجه یا تپش قلب می شود، بلافاصله متوقف نمایید.

به یاد داشته باشید که حمل بیش از یک کودک شما را متعهد به استراحت اضافی می نماید. از دولا شدن، خم شدن بیش از حد، بلند کردن و یا ایستادن به مدت طولانی پرهیز نمایید. بعد از گذشت 6 ماه از دوران بارداری تان ورزش خود را محدود نمایید. حتی ممکن است پزشک تان از هفته 24 الی 28 به بعد استراحت مطلق را به شما توصیه نماید. استراحت مطلق می تواند احتمال زایمان زودرس و تولد نوزادان نارس را کاهش دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان