دانشنامه فرزند

وضع قوانین برای استفاده از تلویزیون

دانشنامه فرزند: این روزها کودکان مجذوب تلویزیون، کامپیوتر، بازی های ویدئویی و تلفن های هوشمند می شوند و شاید ساده ترین راه جهت سرگرم نگه داشتن آن ها برای طولانی مدت اجازه استفاده از این لوازم الکترونیکی می باشد، اما به دلیل تاثیرات منفی بسیاری که رسانه ها بر کودکان دارند شاید بهتر باشد قوانینی وضع نمایید و به این قوانین پایبند باشید.

تحقیقات نشان می دهد زمانی که والدین برای فرزندان شان قوانین و محدودیت هایی در مورد تلویزیون وضع می کنند، کودکان نیز از آن ها پیروی می نمایند. پیشنهاد ما این است که نه تنها برای استفاده از تلویزیون بلکه در مورد همه رسانه ها مانند کامپیوتر، بازی های ویدئویی و غیره محدودیت هایی اعمال نمایید. این محدودیت ها باید هم در مورد زمان استفاده و هم محتوای رسانه ای مناسب باشد. برخی از این قوانین می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خاموشی هر گونه رسانه ارتباطی پیش از رفتن به رختخواب
  • استفاده از زمان مجاز تنها در صورت به اتمام رساندن مشق ها و تکالیف مدرسه صورت گیرد.
  • هرگز تلویزیون را در اتاق فرزندتان قرار ندهید.
  • از استفاده از رسانه ها به عنوان صدای پس زمینه اجتناب ورزید.
  • ممنوعیت تماشای تلویزیون برای کودکان زیر 2 سال، روزی نیم ساعت برای کودکان 2 تا 7 سال و حداکثر دو ساعت برای کودکان در سن دبستان

فرزند شما در هر سنی که باشد می توانید قوانین جدیدی را به او تحمیل نمایید. هر چند که همیشه ایجاد قوانین برای کودکان کوچک تر آسان تر است، اما برای کودک با هر سنی غیر ممکن نیست. ممکن است کودکان در ابتدا مقاومت نمایند، اما با مصصم و قاطع بودن شما ناچار به پذیرفتن قوانین جدید می گردند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سرگرمی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...