دانشنامه فرزند

توصیه هایی برای کاهش غر زدن کودک

دانشنامه فرزند: غر زدن کودک تان می تواند باعث سرسام شما و سایر افراد خانواده و حضار شود و شما را درمانده و مستاصل سازد. اگر فرزند شما عادت به غز زدن دارد چند گام عملی و مطمئن برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود.

  • رفتار خود را بررسی نمایید. بیان شما طفره آمیز، تردید برانگیز، تسلیم شدنی یا همراه با احساس گناه است، اگر شما در رفتار خود تزلزل و تردیدی نمی بینید به دلایل و مسائل دیگری که فرزندتان را به غر زدن وادار می کند توجه کنید. در امور مربوط به فرزند خود اعتماد به نفس داشته باشید و در عین داشتن رفتاری دوستانه و محبت آمیز، محکم و استوار نیز باشید.

  • با فرزند خود جر و بحث نکنید، زیرا این بحث ها برای ابد ادامه خواهد یافت. نظر خود را بگویید، حد و مرز محدودیت را مشخص کنید و با خوشرویی ولی قاطعانه به بحث خاتمه دهید.

  • برای جلوگیری از بهانه گیری کودک تان قوانینی وضع نمایید و خود در اجرای آن ها، قاطعانه پیشقدم باشید. برنامه روزانه کودک باید مشخص باشد. قوانین را عادلانه وضع کنید تا ناچار به استثنا قائل شدن نباشید.

  • اگر فرزند شما غر می زند که از بیکاری حوصله اش سر رفته بهتر است خود را درگیر پیشنهاد های مختلف نکنید، زیرا در این حال و هوا تمام پیشنهادها را رد می کند. بهتر است قبل از اینکه وارد جر و بحث بی فایده بشوید به او بفهمانید که بهتر است تو هم مانند من برای خودت کاری پیدا کنی و از شما توقع نداشته باشد که او را سرگرم کنید، مثلا بگویید «من اکنون کار دارم ولی بعد از آن اگر فرصتی شود می خواهم کمی تفریح کنم».

  • خواسته های کودک خود را مورد بررسی قرار دهید. اگر تشخیص می دهید خواسته ای که دارد حق او است و شما هم برای تهیه آن تمایل دارید، این کار را انجام دهید. ولی بهتر است از بهانه جویی های روز افزون کودک و استیصال خود پیشگیری نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...