دانشنامه فرزند

مشکلات داشتن دوستان خیالی

دانشنامه فرزند: دوستان خیالی کودک تان ممکن است باعث گیج شدن شما شوند چون شما آن ها را نمی بینید و صدای شان را نمی شنوید، ولی جای نگرانی نیست. این دوستان به کودک شما در حل مشکلات شان یاری می رسانند، ولی در مواقعی ممکن است کمی آزار دهنده گردند. در ادامه برخی ایده ها برای زمانی که دوستان خیالی باعث مشکل می شوند آمده است.

  • انجام همه چیز برای دوستان خیالی شما ممکن است متوجه شوید که دوستان خیالی در همه امور اشتراک دارند مثلا باز نگه داشتن در، یک میان وعده اضافی و یا جای خواب برای دوست خیالی. بهتر است به جای اینکه شما این کارها را انجام دهید از فرزندتان بخواهید امور مربوط به دوست خیالی اش را در دست بگیرد. مثلا خودش در را باز نگه دارد و یا خودش محلی برای دوستش حین شام و یا خواب تعیین کند. به این ترتیب علاوه بر پذیرفتن دوست خیالی، شما با این کار می توانید مهارت های دیگر فرزندتان را تقویت نمایید.

  • صحبت کردن از طریق دوست خیالی برخی از کودکان در همه امور با دوست خیالی خود مشورت می کنند و همچنین ممکن است از شما بخواهند که با آن ها صحبت کنید. اگر این موضوع تبدیل به یک مسئله خسته کننده شده بهتر است به فرزندتان توضیح دهید که می خواهید آنچه خودش فکر می کند را بشنوید و نه آنچه دوستش فکر می کند.

  • سرزنش دوست خیالی گاهی اوقات ممکن است کودک تان کاری انجام دهد و یا حرفی بزند که اشتباه است و مقصر را دوست خیالی خود بداند و او را سرزنش کند. در این مواقع بهتر است به طور واضح به کودک بگویید که می دانید دوست خیالی اش نمی تواند آن کار را انجام دهد و با یک روش مناسب او را متوجه اشتباهش سازید و از او بخواهید آن اشتباه را جبران کند.

در تعداد بسیار کمی از کودکان داشتن دوست خیالی می تواند نشانه ای از مسائل دیگر باشد. اگر شما در مورد داشتن دوست خیالی فرزندتان نگران می باشید شاید بهتر باشد در این مورد با یک متخصص مشورت نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...