دانشنامه فرزند

خودداری از تنبیه بدنی

دانشنامه فرزند: شاید شما انسان آرام و صبوری باشید ولی در اثر یک اتفاق، حتی نه چندان مهم ممکن است احساس کنید ضربان قلب تان تندتر شده و تصور می کنید کتک زدن راهی برای خلاصی از فشار است. اما قطعا بعد از آن احساس بدی دارید، زیرا می دانید که تنبیه بدنی می تواند به مشکلاتی بیش از کمبود عزت نفس و خشونت بعد از آن منجر شود.

خشمگین شدن شما را به والدین بدی تبدیل نمی کند، اما اهمیت دارد که بتوانید در شرایط و لحظات سخت خشم خود را کنترل کنید تا در رفتار خود افراط نداشته باشید و اتفاقات تاسف باری رخ ندهد. راه های سالم تری برای رهایی از تنش و فشار و خودداری از کتک زدن غریزی وجود دارد که شما نیز با تمرین می توانید به آن ها دست یابید.

  • هر انسانی یک دکمه ایست درونی دارد. دور شدن از محیطی که باعث ایجاد خشم می شود شاید بتواند به شما کمک کند. اتاق را ترک کنید، نفس عمیقی بکشید، به محیط خلوتی بروید و حتی اگر می خواهید فریاد بکشید یا به یک بالشت ضربه بزنید و با این کارها جلو نیاز خود را برای حمله کردن بگیرید.

  • اقداماتی که به یافتن آرامش کمک می کنند را انجام دهید. فکر کنید که چه چیزی شما را آرام می کند. نرمش کنید، موسیقی مورد علاقه تان را گوش دهید، باغچه را آب بدهید و هر چیزی را که باعث می شود آرامش به شما بازگردد مجسم کنید.

  • در روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید. در این زمان کارهایی که باعث می شوند از آن ها لذت ببرید انجام دهید. حتی اگر این زمان ده دقیقه باشد، ولی می توانید به مطالعه بپردازید و یا یک پیاده روی سریع داشته باشید. سعی کنید این زمان را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

  • شما به عنوان والدین امروزی می دانید که کتک زدن منسوخ شده است و در بسیاری از کشورها، مدارس و محیط های نگهداری کودک ممنوع می باشد. پس بهتر است با مطالعه شیوه های تربیتی مثبت در سایت فرزند اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید تا بتوانید در لحظات سخت تصمیم درست را بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...