دانشنامه فرزند

دوازده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: در این سن فرزند شما احتمالا علاقه شدیدی به وان حمام پیدا می کند و دوست دارد آب بازی کند. حتی ممکن است تلاش کند که در وان حمام بایستد و یا خود را در آب شناور کند.

تقلید رفتارها

فرزند شما ناظر تمام رفتارها و حرکات شما می باشد. کودکان از تقلید کردن رفتار اطرافیان به ویژه پدر و مادر خود لذت می برند و از این طریق رفتارهای پایه زیادی را یاد می گیرند. شاید او را در حال شانه زدن به موهایش، تمیز کردن آشپزخانه با دستمال کوچک خود، فشردن صفحه کلید تلفن همراه تان یا زدن عینک دودی شما بر روی چشم هایش مشاهده کنید. او حتی کلمات و طرز بیان شما را برای ادای کلماتش نیز تقلید می کند. این تقلید رفتار علاوه بر مزایای فراوان ممکن است معایبی نیز داشته باشد، به عنوان مثال اگر فرزندتان شما را هنگام مصرف قرص یا ویتامین مشاهده نماید ممکن است در زمانی که شما متوجه نیستید تصمیم بگیرد این عمل را تکرار کند. پس بهتر است به ایمنی کودک توجه ویژه ای داشته باشید. از درپوش های ایمنی کودکان بر روی قرص های خود استفاده کنید و داروها را از دسترس کودک دور نگاه دارید. به خاطر داشته باشید اگر شما را هنگام باز کردن درپوش های ایمنی ببیند تشویق به باز کردن در داروها به تقلید از شما می شود.

نقاط عطف رشد کودک

ممکن است فرزند شما هنوز در این سن نتواند روی دو پای خود تاتی تاتی کند . جایی برای نگرانی نیست، زیرا حد متوسط بروز این مرحله در کودکان بسیار متفاوت است. برخی از کودکان تا سن 16 یا 17 ماهگی راه رفتن را آغاز نمی کنند. به خاطر داشته باشید که هر کودکی با دیگری متفاوت بوده و در مراحل مختلف رشد با سرعت های مختلفی روبرو می شوید. آنچه که در این مرحله اهمیت دارد این است که کودک شما در حال رشد و آموختن مهارت های جدید است. راهنمای رشد تنها آنچه را که کودک شما پتانسیل انجام رساندش را دارد نشان می دهد. در هر صورت به غرایز خود اطمینان کنید و نگرانی های تان را با پزشک کودک مطرح سازید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...