دانشنامه فرزند

انتخاب سبک تربیتی

دانشنامه فرزند: ویژگی های شخصیتی والدین و کودکان ممکن است متفاوت و ناهماهنگ باشد، تنها آگاهی از وجود چنین تفاوت هایی به والدین دیدگاه و اعتماد به نفس می دهد تا تغییراتی در روش خود اعمال کنند، تغییراتی که نتیجه اش راه حل های مثبت و آرام بخش است. در تربیت کودک، پاسخ معمول شما به کارهای کودک تان، سبک تربیتی شما است. شکل تربیت شما بر شیوه برقراری نظم روزانه، مسائل مربوط به خواب شبانه و هر چه در این بین رخ می دهد تاثیر می گذارد.

زمانی تفاوت میان کارهای خود و فرزندتان را درک می کنید که به جای پاسخ ها بی منطق، اقدامات حساب شده ای از خود نشان دهید که نتیجه اش رفتاری است که می خواهید از فرزندتان ببیند. سبک تربیتی شما عمدتا برخاسته از منابع زیر است:

  • ویژگی های شخصیتی خودتان اگر شما طبیعت ساکتی داشته باشید به خواسته های فرزندتان تن می دهید تا فقط آرام باشد. از طرف دیگر اگر سر و صدا برای تان اهمیتی نداشته باشد اجازه می دهید جیغ بزند.

  • آن طور که والدین خودتان شما را بزرگ کرده اند انتخاب شما میان اینکه می خواهید پای خود را درست جای پای آن ها بگذارید یا اینکه می خواهید از اشتباهات آن ها اجتناب کنید نقش بزرگی در واکنش شما در قبال رفتارهای فرزندتان دارد.

  • راهنمایی هایی که از دیگران کسب کرده اید دانشی که از سایر والدین، کلاس های تربیت کودک، کتاب ها و سایت های معتبر در رابطه با کودک مانند دانشنامه فرزند به دست آورده اید به شما دیدگاه خوبی درباره تربیت صحیح می دهد و شما را از اشتباه دور نگه می دارد.

  • حلقه بازخوردها واکنش های فرزند دردانه شما روی واکنش های شما نسبت به او تاثیر می گذارد. در واقع کودکان هم به اندازه بزرگسالان مربیگری می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...