دانشنامه فرزند

تنظیم ساعت درونی بدن کودک

دانشنامه فرزند: بسیاری از کودکان برای هماهنگی با آهنگ شبانه روزی شان نیاز به کمک والدین دارند. خبر خوش اینکه در نهایت فرزند شما نیز الگوی منظمی برای بیداری در روز و خواب در شب به دست می آورد و این تغییر بیش از شش تا هشت هفته صورت نمی گیرد. این هفته ها بسیار کند می گذرند، اما شما می توانید با فهماندن بهتر نشانه های طبیعت، ساعت بدن فرزندتان را سریع تر تنظیم کنید.

برخی حقه های ساده وجود دارند که عواملی را که موجب حواس پرتی کودک می شوند از بین می برند و اجازه می دهند بدن فرزندتان به عوامل تنظیم کننده ساعت درونی اش که همان طلوع و غروب خورشید است توجه کند.

  • در طی روز پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید نور به درون خانه بتابد. موسیقی پخش کنید، شور و هیجان تولید کنید. اگر هوا خوب است برای فعالیت های خارج از خانه برنامه ریزی کنید. برای زمان چرت روزانه او را در اتاقی که خیلی تاریک نباشد و بتواند صداهای معمولی را بشنود بخوابانید.
  • هنگام شب، نور را کم کنید و تا جایی که می توانید کمتر سر و صدا کنید. به کودک خود غذا بدهید او را در آغوش بگیرید، ماساژش دهید و تا جایی که ممکن است او را در سکوت نگه دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...