زمان آمادگی کودک برای خواب شبانه

دانشنامه فرزند: به صورت معمول بیشتر کودکان وقتی به چهار ماهگی می رسند به لحاظ جسمانی این آمادگی را دارند که تمام شب را بخوابند. برخی از والدین تا شش ماهگی کودک صبر می کنند، زیرا تضمین می کند که فرزند آماده است.

  • آیا فرزندتان می تواند خودش به تنهایی بخوابد؟ به بیان دیگر اگر او را پیش از آنکه کامل خوابش برده باشد داخل گهواره بگذارید می تواند خودش آخرین گام را برای رفتن به وادی خواب بردارد؟ چنانچه کودک خودش به تنهایی می خوابد و نیازی نیز به غذای شبانه ندارد، هر چند ساعت 1 یا 2 صبح شما را از رختخواب برای میل به در آغوش گرفتن و نه غذا بیرون می کشد، اما آمادگی این را دارد که سرتاسر شب را بخوابد.
  • آیا فرزندتان می تواند تمام کالری ای را که نیاز دارد در طول روز دریافت کند؟ پاسخ این پرسش مثبت است مگر اینکه فرزندتان نارس به دنیا آمده باشد. کودکان 4 ماهه به اندازه کافی بزرگ اند و رشدشان به اندازه ای آهسته هست که نیازی به تغذیه نیمه شب نداشته باشند. کودکان نارس و بیمار و آن هایی که در هر وعده غذایی کم می خورند نیاز به بیداری شبانه و تغذیه دارند، شاید لازم باشد برای این کودکان چند هفته یا چند ماه صبر کنید.
  • آیا کودک تان کاملا سالم است و با بیماری مزمنی که در خوابش اختلال ایجاد کند دست و پنجه نرم نمی کند؟ مشکل جسمانی مسایل مربوط به خواب و تغذیه را پیچیده تر می کند، بنابراین پیش از آنکه فرض را بر این بگذارید که مسیر برای تمام شب خوابیدن هموار شده با پزشک فرزندتان مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان