دانشنامه فرزند

اطمینان از ایجاد تغییر در خواب کامل شبانه

دانشنامه فرزند: اگر فرزندتان مهارت و بلوغ لازم برای خواب کامل شبانه را دارد بدانید که نصف مسئله حل است. نصف دیگر این است که آیا شما نیز آماده هستید؟ یعنی با عذاب وجدان ناشی از برطرف نکردن خواسته های فرزندتان و میل به خواب کامل شبانه درگیرید. این احساس متناقض تصمیم شما را برای خوابیدن در کل شب پیچیده می کند.

بهتر است بدانید هیچ تصمیم غلط یا درستی وجود ندارد، بنابراین لازم است نقطه تعادلی پیدا کنید که هم برای شما و هم برای فرزندتان عملی باشد. آنچه در زیر آمده نکاتی است که در این راه به شما کمک می کند:

  • اینکه کمک کنید کودک تان بخوابد را با اینکه اجازه دهید گریه کند اشتباه نگیرید. گریه جز جدایی ناپذیر این برنامه است و در هفته های آینده، صدای آن را زیاد می شنوید، اما مشکل اصلی این نیست. هدف شما این است که او را در این مهارت بزرگ زندگی به استقلال برسانید. پس نگذارید اشک هایش مانع کارتان شود. اگر او می تواند در شما عذاب وجدان ایجاد کند بدانید که هر دوی تان شب های بی خوابی بسیاری پیش رو دارید.
  • اگر با همسرتان تصمیم به انجام این کار گرفته اید، مطمئن شوید که هر دو با هم متعهد به انجام آن هستید. اگر یکی از شما آماده باشد اما دیگری نباشد، با یکدیگر ناهماهنگ می شوید و بهتر است چند هفته یا حتی چند ماه صبر کنید، تا اینکه راه کارها را با بی میلی انجام دهید.
  • آمادگی کمی آشفتگی را داشته باشید، مثلا برای این موضوع که فرزندتان چند هفته بسیار راحت و خوشحال تمام شب را بخوابد و بعد دوباره 2 صبح جیغ زنان بیدار شود. خواب کودک درست پیش از تحولات ناگهانی و مهم رشدش دچار اختلال می شود. بسیاری از این تحولات طی 6 تا 12 ماهگی رخ می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...