دانشنامه فرزند

آماده کردن کودک برای خواب

دانشنامه فرزند: برخی از بزرگسالان پیش از خواب کتاب می خوانند، تلویزیون تماشا می کنند، چیزی می خورند، قدم می زنند، این اقدامات برای این است که فشارهای روز فراموش شود و بدن برای خواب آمادگی پیدا کند. فرزند شما نمی تواند هیچ کدام از این کارها را به تنهایی انجام دهد، پس بهتر است قبل از خواب سرگرمی های آرام بخشی برایش در نظر بگیرید.

برنامه منظم پیش از خواب به کودک این علامت را می دهد که روز تمام شده و الان وقت خوابیدن است و به او کمک می کند تا خوب و آرام بخوابد.

  • حمام کردن را امتحان کنید. در اینجا کمی آزمون و خطا لازم است، زیرا حمام برای بعضی کودکان آزاردهنده است، اما بعضی دیگر در وان حمام انرژی می گیرند. اگر حمام به فرزندتان آرامش می دهد پیش از تعویض لباس هایش او را حمام کنید، اما اگر حمام او را بی تاب می کند این برنامه را در طول روز انجام دهید.
  • از ماساژ برای کودک تان استفاده کنید. یک ماساژ آهسته تنش را از بین می برد و راه بسیار خوبی برای ارتباط نزدیک با کودک است. کمی روغن (روغن زیتون معمولی یا روغن بچه) کف دست تان بمالید و از سر تا نوک پای فرزندتان را بسیار آهسته و آرام بخش ماساژ دهید. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و کامل تر مقالات مربوط به ماساژ دانشنامه فرزند را مطالعه نمایید.
  • برایش کتاب بخوانید. داستان خوانی یکی از ساده ترین و بهترین کارهایی است که می توان برای خواباندن کودک انجام داد. داستان های آهنگینی که شعر یا ریتم آهنگین دارند آرام بخش هستند. داستان در عین اینکه به کودک تان برای خوابیدن کمک می کند، بهترین راه پرورش مهارت های زبانی است.
  • کمی آهنگ بخوانید. کودکان عاشق آواز خواندن هستند و یک لالایی آرامش بخش در کنار تکان دادن، حتی کودک کاملا هوشیار را هم خواب می کند.
  • دندان هایش را مسواک بزنید. مسواک زدن دندان ها قبل از خواب علامت خیلی خوبی است که وقت خواب نزدیک است و کودک یاد می گیرد در آینده هم از دندان هایش مراقبت کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...