دانشنامه فرزند

ادغام دو خواب نیمروزی کودک نوپا

دانشنامه فرزند: برخی از کودکان در سال دوم زندگی شان کم کم خواب صبح را به خاطر خواب طولانی تر بعد از ظهر ترک می کنند، البته این تغییر یک باره رخ نمی دهد.

اولین سرنخ این است که فرزند نوپای تان در مقابل خواب نیمروزی صبح هنگامش مقاومت می کند و تا نزدیک ظهر آن را به تعویق می اندازد و بعد از ظهر هم خوب نمی خوابد. این نشانه ها به این معنی است که فرزندتان در حال تغییر است و او دیگر می تواند مدت های طولانی تری هوشیار بماند و خواب طولانی تری در بعد از ظهر داشته باشد. برخی از نوپایان این تغییر را خودشان انجام می دهند، اما بیشترشان نیاز به کمی کمک دارند.

  • اگر حس می کنید فرزندتان در وقت ناهار چرت می زند به اندازه 15 تا 30 دقیقه برنامه را تغییر دهید و ناهارش را کمی زودتر بدهید. اگر چه بعضی کودکان با اشتها نمی خورند، زیرا اثر صبحانه هنوز باقی مانده است، ولی اگر پیش از خواب به او غذا ندهید شکمش او را بیدار می کند و نمی تواند آن قدر که باید بخوابد.
  • بین ناهار و خواب کمی به کودک زمان بدهید تا شکمش آرام شود و قبل از خواب پوشکش را تعویض کنید.
  • برخی از کودکان بیش از 2 ساعت برای خواب بعد از ظهر می خوابند، اما بهتر است حساب کنید فرزندتان چقدر به خواب احتیاج دارد و اگر خواب نیمروزی طولانی روی خواب شبانه اش اثر نمی گذارد بگذارید بخوابد، اما گاهی ممکن است لازم باشد که او را از خواب بیدار کنید تا خواب شبانه معقولی داشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...