دانشنامه فرزند

دندان قروچه در زمان خواب

دانشنامه فرزند: در سال های نوپایی کودک هیجانات و ترس های شبانه تقریبا همیشه طبیعی است. خوشبختانه نگرانی در این رابطه بی جهت است. دندان قروچه در سن هجده ماهگی تا دو سالگی کاملا طبیعی و بی ضرر است.

دندان سایی کودک نوپا در خواب که بروکسیم نیز نامیده می شود مانند کشیدن ناخن روی تخته است، اما ممکن است باعث نگرانی شما شود که دندان های فرزندتان ساییده یا فرسوده گردد. پزشکان واقعا نمی دانند که چرا برخی از کودکان دندان های شان را به هم می سایند. برخی از متخصصان بر این عقیده اند که ارتباطی بین این رفتار و جا به جا کردن دندان به محل خوب در دهان وجود دارد، اما دیگران بر این باورند که این راهی برای ابراز احساسات است.

تقریبا از هر پنج کودک یکی دندان سایی می کند، اما همچنان که کودک بزرگ تر می شود این عادت نیز کم کم محو می شود. در بزرگسالان و کودکان بزرگ تر این رفتار در نتیجه نگرانی است، اما در کودکان نوپا مسئله مهمی نیست. اگر نگران هستید که کودک به دندان هایش آسیب بزند از دندان پزشک بخواهید مینای دندانش را برای بررسی دندان سایی، پریدگی یا ترک معاینه کند، که احتمال قریب به یقین به شما می گوید که مشکلی نیست. پس به خود اطمینان بدهید که اگر چه این رفتار برای گوش تان آزار دهنده است، به هیچ وجه برای دندان های کودک مشکلی ایجاد نمی کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...