دانشنامه فرزند

واکنش مناسب در مقابل شب ادراری

دانشنامه فرزند: شب ادراری را باید با حساسیت و دلسوزی کنترل کنید، واکنش های منفی فایده ای ندارد. اعتراض یا تنبیه کودک به خاطر شب ادراری ممکن است کار را بدتر کند و در بلند مدت به عزت نفس کودک لطمه بزند. بنابراین تحسین و تشویق به جا در کنترل این مشکل اهمیت بسیار دارد.

برای اکثر کودکانی که دچار شب ادراری هستند هیچ رفتار عمده ای لازم نیست، اما طرز برخورد عملی و حمایت کننده از جانب شما به فرزندتان کمک می کند تا به طور طبیعی این مشکل را پشت سر بگذارد. کودکانی که در توقف شب ادراری کند هستند، به خصوص در سنین بالاتر، به شدت از این مسئله آگاهند. همیشه ابراز دلسوزی و درک کنید.

سعی کنید دنیا را از دید فرزندتان ببینید و اینکه او چه احساسی دارد. هنگامی که شما وارد اتاق او می شوید کودک چهره و حرکات شما را می بینید. بسیاری از کودکان اعتراف می کنند که شب ادراری زندگی شان را غم انگیز کرده، اما باز هم ممکن است از ملاقات با پزشک خجالت بکشند، بنابراین هیچ گاه کودک را مجبور نکنید. کودکان با سنین بالاتر حتی به بحث در مورد این مشکل نیز بی میل هستند. پس بهتر است زمان مناسبی پیدا کنید که وقتی هر دو در آرامش هستید در مورد اینکه چگونه می توانید این مرحله را با یکدیگر سپری کنید با فرزندتان گفت و گوی مثبت کنید. به او اطمینان دهید که درک می کنید، قضاوت نمی کنید یا فکر نمی کنید که این موضوع بچگانه است. به فرزندتان توضیح دهید که مثانه او هنوز کاملا رشد نکرده و قوی نشده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شب ادراری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...