دانشنامه فرزند

حذف تدریجی تخت خانوادگی

دانشنامه فرزند: سن مناسب برای انتقال کودک به اتاق خودش بستگی به شرایط شما و میزان راحتی تان دارد و این موضوع از خانواده ای به خانواده دیگر متغیر است.

انتقال کودک به اتاقش تا پیش از یک سالگی

اگر تصمیم گرفته اید تا پیش از یک سالگی فرزندتان، او را از تخت مشترک به گهواره در اتاق خودش منتقل کنید تنها کافی است یک شب را انتخاب کنید و نقل مکان را انجام دهید. حتماً پیش از آنکه فرزندتان را در گهواره جدیدش بخوابانید برنامه منظم خواب خودتان را دنبال کنید. اگر فرزندتان علاقه ای به این نقل مکان ندارد، اما شما می خواهید او این مرحله را پشت سر بگذارد باید انتظار جریحه دار شدن احساساتش را داشته باشید و خود را برای این موضوع آماده کنید. کودک نیاز به فرصتی دارد تا خود را با اتاق جدیدش وفق دهد و این موضوع ممکن است یک یا دو شب طول بکشد.

کودک نوپا در مواجهه با اتاقش

برای انتقال کودکی که بیش از یک سال دارد به اتاق جدیدش باید به دنبال علایمی در او باشید که نشان دهد آماده چنین تغییری است. گاهی کودکان زودتر از بزرگسالان آماده این تغییر می شوند. برخی از نشانه های چنین حالتی عبارت است از:

  • مقاومت در برابر رفتن به رختخواب
  • به دنبال جایی برای خواب خارج از اتاق خواب
  • صحبت در مورد این موضوع در کودکانی که می توانند حرف بزنند

زمانی که برای تغییر تصمیم جدی گرفتید آن را به صورتی انجام دهید که رابطه نزدیک شما و فرزندتان را حفظ کند و او احساس نکند که این شرایط جدید به او تحمیل شده است. اگر فرزندتان مایل به این انتقال باشد کار آسان است، اما در مورد کودکی که علاقه چندانی به ترک اتاق والدینش ندارد منتظر کمی کشمکش باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...