دانشنامه فرزند

راه کارهایی برای انتقال کودک به اتاق جدید

دانشنامه فرزند: در صورتی که کودک با ترک اتاق والدینش و رفتن به اتاق جدید مخالف باشد کار سخت می شود، اما سختی آن کوتاه است. تجربه نشان داده است که اگر به توصیه های زیر عمل کنید چنین تغییری معمولا در عرض یک یا دو شب اتفاق می افتد و به ندرت یک هفته طول می کشد. این زمان برای تمام کودکان از نوزاد تا ده ساله معمول است.

  • برای کودک نوپای تان توضیح دهید که دیگر بزرگ شده است و می تواند مانند بزرگ ترها اتاقی مستقل داشته باشد. از همه مهم تر اینکه به او بگویید چقدر نسبت به اتاق بزرگانه اش هیجان دارید و به او افتخار می کنید که توانسته است گامی به سوی استقلال بردارد.
  • در این تغییر بزرگ و در مکان جدید به او حس مالکیت بدهید. اجازه دهید که اسباب بازی های مورد علاقه اش را هر کجا که دوست دارد بگذارد و در انتخاب ملحفه و پتو نظر بدهد.
  • تشریفات همیشگی پیش از خواب را به اتاق جدید کودک منتقل کنید. اگر در اتاق تان صندلی ننویی دارید آن را به اتاق کودک منتقل کنید تا هر دو بتوانید از زمان داستان خوانی و بازی در اتاق جدید لذت ببرید.
  • اگر کودک روی تخت می خوابد و نه گهواره، یکی دو شب کنار او دراز بکشید تا خوابش ببرد و به این ترتیب با این تغییر به تدریج کنار می آید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...