دانشنامه فرزند

برنامه خواب نیمروزی در خانواده دو فرزندی

دانشنامه فرزند: زمانی که کودک نوپای تان تنها بود به برنامه های روزمره اش علاقه فراوانی داشت، اما اکنون با اضافه شدن فرزند دیگر، زمانی که نوزاد نیاز به خواب نیمروزی دارد فرزند بزرگ تر می خواهد برایش داستان بخوانید. توصیه های زیر می توانند در هماهنگ کردن این نیازهای متضاد به شما کمک کنند.

  • تا جایی که می توانید خواب های نیمروزی را هماهنگ کنید. حتی اگر کودک نوپای تان خواب نیمروزی صبحگاهی را کاملا کنار گذاشته است هنوز هم می توانید هر دو کودک را بعد از ظهر با هم بخوابانید. سعی کنید ابتدا نوزاد را بخوابانید تا بتوانید لحظات بیشتری را با کودک نوپای تان سپری کنید. اگر کودک نوپا بداند بعد نوبت او می شود می تواند قدری صبر کند.
  • اگر نمی توانید خواب نیمروزی هر دو کودک را یکی کنید می توانید از کسی کمک بخواهید که از کودک بزرگ تر مراقبت کند.
  • اگر کودک بزرگ تر پیش دبستانی است و به محض آنکه می خواهید از در بیرون بروید کودک کوچک تان می خواهد بخوابد سعی کنید برنامه خواب کودک کوچک تر را در جهتی که راحت ترید جا به جا کنید. مثلا اگر فرزندتان برای خوردن وعده آخر در شب بیدار می ماند سعی کنید تغذیه پیش از صبح او را کمی به تعویق بیندازید تا شاید کمی بیشتر بخوابد و خواب نیمروزی اش نیز دیرتر اتفاق بیافتد.
  • نوزادتان را در یک کریر جلو بسته قرار دهید. کودکان در این کریرها خوشحال اند و از حرکت، بو و حس پدر و مادر لذت می برند با این کار فرصت مراقبت از کودک نوپا بیشتر می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...