دانشنامه فرزند

تعیین جای خواب دوقلوها

دانشنامه فرزند: بعضی والدین کشف کرده اند اگر دوقلوها در ماه های نخست کنار یکدیگر و در یک گهواره باشند بهتر می خوابند. این موضوع چندان عجیب نیست، زیرا آن ها 9 ماه در یک فضای به مراتب کوچک تر در کنار یکدیگر بودند. سایر والدین می گویند که دوقلوهای شان در تخت ها یا حتی اتاق های جدا نیز خوشحال بوده اند.

اگر دوقلوهای شما در یک گهواره می خوابند این را موقتی بپندارید. وقتی به سه ماهگی برسند بنا بر مسائل امنیتی باید آن ها را در فضاهای مختلف بخوابانید. وقتی دوقلوها در حال بزرگ شدن هستند و به ویژه وقتی شروع به صحبت کردن می کنند منبع خنده و ناراحتی می باشند. زمان خواب درباره وقایع روز صحبت می کنند و شما را به خنده وا می دارند، ولی بعد آنقدر سرحال می شوند که خواباندن شان می تواند شما را با مشکل مواجه سازد.

اگر دوقلوهای تان آن چنان سرحال می شوند که دیگر نمی خوابند لازم است برای مدتی آن ها را در اتاق های جداگانه بخوابانید. اگر با این جدایی مخالفت کردند تعجب نکنید، زیرا بیشتر دوقلوها دست کم در سال های اول زندگی شان دوست دارند با هم باشند.
اگر کودکان تان آنقدر بزرگ اند که در برابر جدایی مخالفت می کنند می توانید برایشان محدودیت ایجاد کنید و به این محدودیت ها پایبند باشید، مثلا بگویید اگر ظرف 15 دقیقه ساکت نشدند یکی از قل ها باید به اتاق دیگری برود. اگر شما در این راه قاطع باشید جدایی تنها چند روز طول می کشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «موقعیت های خاص» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...