دانشنامه فرزند

هفته اول

یازده ماهگی : هفته اول

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته اول مرتبط بوده و در رده یازده ماهگی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. برای جلب توجه شما می گوید: "ماما"

  2. خودش بلند می شود و می ایستد.

  3. اولین قدم هایش را بر می دارد.

  4. به دستورات ساده شما پاسخ می دهد.

  5. اولین کلمات خود را بیان می کند. (به غیر از ماما و بابا)

در این هفته رشد فرزند تان برای اثبات استقلالش ادامه دارد. احتمالا در این هفته چالش بزرگی برای ثابت نگه داشتن او در زمان تعویض پوشک خواهید داشت. فرزند تان تلاش می کند همه چیز را بگیرد پس بهتر است ایمنی منزل خود را مجددا بررسی نمایید.

در عرض یک سال قد فرزندتان دو برابر و وزنش سه برابر شده و استقلال و قدرت حرکت پیدا کرده است، همچنین یاد گرفته با دیگران ارتباط برقرار کند. البته همه کودکان مانند هم به این پیشرفت ها نائل نمی شوند. برخی از این موارد، مانند توانایی حرکت زدن، از جمله مواردی هستند که از کودکی به کودک دیگر متفاوت است.

کودک شما یک ساله شده است و دیگر نیازی نیست که هر ماه به مطب پزشک مراجعه نمایید. معاینه بعدی فرزند شما در پانزده ماهگی می باشد پس بهتر است هر سوالی که دارید در این مراجعه از پزشک بپرسید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته اول» واقع در رده «یازده ماهگی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...